Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszi, csincsilla, papagáj?

Nyuszi, csincsilla, papagáj?

Figyelt kérdés

Napi kb.fél órát tudnék vele foglalkozni(értsd: simogatás,játék) és további fél órám kitakarítani megeteni.

Kiengedni napi 1-3 órát (ez változó) tudnám.

Ezekhez a körülményekhez melyk kisállat való? Vagy ha ti mást ajánlotok azt is meghalgatom (patkányt, hörcsögöt ne)



2020. szept. 27. 18:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
59%
napi fél óra? akkor maximum hangya vagy valami apróbb hüllő
2020. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
22%
(1es vagyok, vicc volt ;) nem értek hozzá)
2020. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Mekkora a ketrec?
2020. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs felszerelés, azt az állat választása után fogom megvenni mivel mind a 3nak mások az igényei
2020. szept. 27. 18:33
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyiknek se elég a napi fél óra foglalkozás.
2020. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Nekem nyulaim vannak de csak minimálisat foglalkozom velük megetetem itatom satöbbi szerintem egy csincsilla vagy egy nyúl a jó választás, ők nem olyanok mint a kutyák nem igénylik hogy játsz velük a csincsillat szokták csak a prémjéért is tartani a nyulat pedig a húsáért egyik sem fog sírva fakadni akkor sem ha csak eteted ha ellátod rendesen
2020. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez nagyon kevés, inkább ne tarts állatot... Plusz ezekből nehogy egyet vegyél, minimum kettőt, hogyha már te nem foglalkozol velük, legalább a magánytól ne szenvedjenek! (Ha 24 órát foglalkoznál velük, akkor is kéne nekik fajtárs)


A csincsilla és nyuszik általában éjszaka aktívabbak, tehát hálószobába nem ajánlom egyiket sem, a papagájok nyilván csicseregnek egész nap.


Egyiktől se várj nagy odaadást, napi fél óra foglalkozástól nem igazán fognak téged megszokni. Főleg a papagájok.

2020. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Kérlek, nyuszit ne. A másik kettőről nem tudok nyilatkozni, de nyuszim van és piszkosul el tud kenődni, ha keveset vagyok vele. Társas állat, szüksége van az odaadásra és a szeretetre. Játszani kell vele (kapásból ellent is mondok ezzel az előttem szólónak), ráadásul megfeledkezik arról a nagytöbbség, hogy a nyuszik a közhiedelemmel ellentétben nem valami kis szégyenlős, csendes állatok. Van saját kis személyiségük és ezt meg kell ismerni. Namármost, ahogyan egy embert nem tudsz megismerni napi fél óra alatt, úgy a nyuszkókat sem. Ha nem ismered, nem is fogja feléd jelezni az igényeit vagy ha valami csoda folytán mégis, nem fogod tudni értelmezni azt. Hozzám a nyuszim piciként került, egész nap velem van és még így is van, hogy egy-egy cselekedetével meg tud lepni. Cserébe viszont, ha sok időt töltesz vele, valódi társ tud lenni (simán észre veszi a hangulatváltozásaid és túlzás nélkül mondom, hogy ha valami felbosszant, azonnal hozza a kis rongyjátékát, és kuporodik mellém, hogy ne legyek egyedül). Ráadásul én például már rutinosan takarítom a helyét meg konkrétan a lakást is utána, de esélytelen hogy ez beleférjen fél órába. Bezárva pedig nem tartunk nyulat, nem rabok és főként nem díszállatok.

Szóval ilyen feltételek mellett, könyörgöm ne nyulat tarts. Magamból kiindulva (és teljesen laikusan gondolkodva) papagájt meg csincsillát se. Az állatok nem azért vannak, hogy mikor nekünk jó, akkor aranyosak meg barátok, de amúgy meg “nincs rájuk annyi időm”. Nem a mi szórakoztatásunkat szolgálják és a legkevésbé sem kötelesek minden esetben hozzánk alkalmazkodni. Ha befogadsz egy állatot, kezeld egyenértékűként, ahogyan kielégíted a saját igényeid, úgy joga van neki is ahhoz, hogy ez az ő esetében is maradéktalanul megtörténjen. Hiszen ne felejtsd el: teljesen rád van szegény utalva.

2020. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm lemondok róla, van 2 cicám azért tudnék kevesebb időt ráfordítani.
2020. szept. 28. 09:51
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Macskák mellé nem is érdemes ilyen prédaállatokat venni, még ha látszólag ki is jönnének, még mindig meg van a beleset lehetősége, amúgy meg állandó streszben lennének ezek az állatok.
2020. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!