Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gambiai óriáspatkányt lehet...

Gambiai óriáspatkányt lehet venni magyarországon?

Figyelt kérdés
Illetve ugyanúgy külön papír kell hozzá, mint esetleg a rókához?

2020. szept. 29. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet.

Rókához nem kell "külön papír". A róka = kutya, jogilag idehaza.

2020. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklődj az Együtt a kisállatokért alapítványnál. Ott pontos információt kaphatsz, nem csak a fajtákat, de a tartásukat illetően is.
2020. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

2.nak.


Már adtam jó választ.

2020. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Kedves hármas. A rókához kell papír, szóval eleve rossz választ adtál.

Mellesleg attól mert te válaszoltál én nem válaszolhatok?

2020. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4.-nek.


Akkor tudjad jobban, mint én. Oké.

2020. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ahhoz, hogy legálisan rókát tartsunk, hazánkban alapvetően két dokumentumra van szükségünk:


Igazolás a róka eredetéről (vadásztársaság állítja ki) - Lásd csatolt fájlt legalul!

Állattartási engedély (helyi önkormányzat állítja ki, bizonyos esetekben elhagyható; például ha nincs önkormányzati szinten szabályozva az állattartás)


A fenti dokumentumok hiánya, vagy nem megfelelő kiállítása súlyos (büntetőjogi) következményeket vonhat maga után.


Csak, hogy tisztázzuk...

2020. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

- Magánszemélytől is lehet a róka.

- Ki és mi alapján mondja ki, hogy róka?

- Állattartási jog szerint = kutya.

2020. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Jó. Hülyékkel nem vitatkozom.

A róka magyarországon dúvadnak minősül. Legális tartásához kötelező a róka eredetét igazoló papír.

De te mindent is tudsz. Meg a róka amúgy sem értem miként jön a patkányhoz, szóval eleve nem is a kérdéshez kapcsolódik a válaszod. Az enyém viszont a patkányok helyes tartására irányul, hamár a kérdező patkányt akar tartani, valamint arra, hogy hogy az EKA pontos információkat tud adni a patkány fajtáját illető jogszabályokról és tartási körülményeiről.

2020. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az EKAnál biztosan nem lesz, a tartásuk pedig azért nagyban eltér azoktól a patkányoktól amikkel ők foglalkoznak. Eleve hobbi csuklyás patkány tenyésztő nincs az országban, max menteni lehet random szaporulatokból. Ha komolyan gondolod szerintem elsősorban nemzetközi Facebook csoportokban érdeklődj tenyésztő után. Ez az állat relatíve ismeretlen Magyarországon, nem hinném hogy külön papír kell hozzá. Azt pl tudom hogy a sivatagi rókát csak a helyi önkormányzatnak kell lejelenteni, de külön engedély nem kell hozzá.

(Legalábbis kb 3 éve amikor beszéltem azt hiszem a DreamPettel ők így informáltak)

Hogy a vörös róka tartására milyen szabályozás van azt nem tudom.

2020. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!