Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állandóan megcsípnek a bolhák!...

Állandóan megcsípnek a bolhák! Tanácstalan vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A munkahelyem szomszédságában egy vállalkozónak van kb 8 macskája. Eteti őket, illetve kollégám is (mivel 100 méteres körzetben mászkálnak). Én soha nem simogatom őket, ellenben a kollégáimmal. Rendszeresen 2-3 hetente össze vagyok csípve. Tegnap 12 darabot szereztem. Biokill nevű rovarírtóval már 3 hetente fújom a munkás szekrényem, a kocsim, és a lakásomat is. Aztán 2-3 hét nyugi és újra (csak engem) csípnek. Szétszórhatják a környéken a bolhákat? Hiába szólok a tulajnak, max vesz nyakörvet (semmit nem ér szinte) aztán kész. Létezik, hogy egyes embereket céloz meg jobban? (Ágyi poloska nem lehet, mert az ágyi is 23 soron már le lett kezelve).

Mit csináljak?



2020. okt. 3. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan szert ami ér is valamit ágyi poloskára halandó ember nem kap, max a rovarirtó szaki, de neki is külön tárolóan kell tartania.


Na de ha tényleg bolha akkor igen egyrészt szétszórják a macskák, másrészt meg lehet hogy téged jobban szeretnek mint a többieket bár kétlem, szerintem őket is ugyan úgy támadják csak vagy nem veszik észre /van aki a szúnyogcsípést se veszi észre/ vagy nem ismerik be mert égőnek tartják.



A bolhanyakörv csak megelőzésre jó, de ha már bolhásak akkor igen, semmi értelme, bolhairtós samponnal kéne megfürdetni őket meg az alvóhelyeiket szórni bolhaporral, addig míg a fertőzés fennáll.



Ha az vigasztal ahogy hűl az idő egyre kevésbé aktívak a kis dögök (bolhák).

2020. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Épp most beszéltem a tulajjal. Azt mondja, cseppezve vannak a macskák és nézik is rendszeresen őket. Illetve írtószerezve a környezetük. Ott js allergiásak az ottdolgozók a csípésré, de most nincs gond. Ha ez a biokill nem jó. Akkor valahogy okosba kellene beszerezni szakembertől?
2020. okt. 3. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:

A biokill bolhára úgy önmagában jó, de ágyi poloskát ha egyszer betette a lábát a lakásba ki nem irtod vele, okosba meg csak úgy nem fognak adni, nem éri meg nekik kockáztatni. Sok a köcsög bejelentgetős, azokat meg nehéz kiszűrni.


Amúgy biztos hogy a macskák a ludasak? Nem lehet hogy beköltözött pár nagyobb patkány? Vagy esetleg sün? Azok is iszonyat bolhásak tudnak lenni. És ráadásnak szezonjuk van.

2020. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utána nézek. Lehet, azok a ludasak. Köszönöm
2020. okt. 3. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!