Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez így megfelelő lesz?

Ez így megfelelő lesz?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám, aminek a felszerelései már megvannak.

2 havonta viszem lenyírni a bundáját, illetve fürdés és karomvágás. (5000Ft)

Brit Premium tápot eszik, 1 kg száraztápot, 2 konzervet és 2 szalámit. (5000Ft)

Most lesz egy cicám aminek még kellenek a felszerelések (25 000Ft)

Őt is vinném 1-2 havonta körmöt vágatni (500Ft).

A kajája neki is (5000-7000Ft).

A kutyának kell még télre kutya ruha (4000Ft), a macskusznak pedig kaparófa(23 000Ft).

Illetve orvos, kutyának kellenne veszettségi oltás (4500Ft), a macskának chip, oltás, ivartalanítás (16 000Ft).

Az a baj hogy egyszerűen ezt nem bírom fizetni mert anya csak az ételt veszi meg nekem semmi mást nem fizet én 30 000Ft ösztöndíjat kapok, de abból minimum 15-20 ezer kell sulira, sportra, magamra.

Hogyan hozzam ki olcsóbban a tartásukat?



2020. okt. 4. 00:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kaparófának ott az ajtófélfa -25 000 Szívesen.
2020. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd vissza a macskát, nem telik rá.
2020. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A kaparófa pl. elhanyagolható. Olyan max 3 ezer Ft-ért tudsz venni kis karton kaparófát, az megteszi neki a körme koptatására. Amíg nincs rá pénzed, a drágább tényleg elhanyaholható. És ebből jön az, hogy körömvágásra nem kell elvinned(mondjuk az pont olcsó a cicusnak).

Amíg nincs stabil anyagi helyzeted, nem tudod a macska témát kicsit hanyagolni? Nincs semmi bajom vele, nem én akarom megmondani mit teszel, de miért vállalsz be mégegy állatot, ha tudod, nincs rá elég pénzed?

A kaján is tudsz spórolni, ha nem veszed meg a legprémiumabbat. A macska jövetelekor meg ne vásárolj be egyből minden jóból, nagyon finnyásak tudnak lenni. Az állatorvosnál, állateledel boltokban szoktak adni a kis cicusoknak 1-1 tasak macskakaját(bár ezzel nem leszel semmivel sem beljebb).

A kutyusnak meg miért kell téli ruha? Ha nagybundájú, télen nem kell nagyon rövidre nyirattatni, meglesz séta közben ruha nélkül, hidd el.

Az állatorvost pedig sajnos nem tudod elhanyagolni. A kullancs elleni szert, stb.-t is ott vedd, ne az állatboltba, az átverés. És ugye azzal is kell számolnod, hogy bármikor történhet valami(pl. a mi kutyánkat 3-4 hetente mindig kellett vinni a beszakadt körme miatt, ekkor kapott antibiotikumos oltást, 4000 Ft volt).

Összességében szerintem nagyobb összeget csak a kaparófán tudsz spórolni, viszont tényleg nem volt a legjobb ötlet mégegy állat.

2020. okt. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utcán talált cica, pár napig a barátomnál van.

1.azert az ajtot neeem

2020. okt. 4. 00:43
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3as.

Igen szerintem a kaparófát elfogom hanyagolni egy kicsit.

Tápból smillát és brit premiumot esznek, ez alá azt mondták már nem érdemes menni.

A kutyának azért kell ruha mert ha hosszú a szőre az nagyon hullik amit anyukám nem visel el, ezért folyamatosan vágatni kell.

2020. okt. 4. 00:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kozmetikus egyszerűen le tudod spórolni, ha veszel egy körömreszelőt, egy nyírógépet és egy doboz kutyasampont. Egy doboz sheila sampon, egy elektromos körömreszelő és egy kutyanyírógép megvan 10.000 Ft-ból és kitart egy évig.

Kaparófából nálunk ez a nagy kedvenc:

[link]

Ez 2000Ft. Máris spórolsz 20.000-et. Nem tudom, hogy mit értesz felszerelés alatt, de 5000 Ft-ból már jó kis fekhelyet lehet venni, 1000Ft-ból pedig kijön két rozsdamentes acéltál, egy alomtálca pedig nehányszáz forint. Alom havonta 5000 ft kb.

2020. okt. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol laksz, de én mindenből drágát találtam ezek szerint.

Acél tál 700Ft/db

Alomtálca 2000Ft

Egyébként nem merem levágni a körmét, se a szőrét a kozmetika biztos marad.

A kaján és a kaparófán fogok spórolni.

2020. okt. 4. 00:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Kajából talán még az Orlando Gourment elfogadható
2020. okt. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kaparófát 10ezer Ft ért néztem, Orlando és Coshida lesz a menü.
2020. okt. 4. 01:13
 10/16 A kérdező kommentje:

Vagyis konzervből coshida és orlando száraztápból a Brit marad.

Ezek közül a kaparófák között vacilálok, melyk lenne a jobb?

[link]

[link]

2020. okt. 4. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!