Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi alapján érdemes eldönteni,...

Mi alapján érdemes eldönteni, hogy kutyát vagy cicát vállaljon be az ember?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk egy kisállatot magunkhoz venni. Nagyon szeretjük a kutyákat és a cicákat is, én mindkettővel éltem már együtt egy lakásban, ő egyikkel se.

Nem igazán tudom, mi alapján kéne eldöntenünk, hogy melyiket válasszuk.


A körülményekről:

Kétszobás házban élünk - van saját kertrészünk is elkerítve a házunk körül, az udvar bejárata viszont közös használatú a szomszéddal, neki van egy (nagyon gyáva) kinti kutyája.

Ketten élünk a párommal, mindketten dolgozunk teljes munkaidőben, én sokszor itthonról. Hétvégente vagy itthon vagyunk, vagy kirándulunk.

Kutya kinti-benti lehetne, cica csakis benti.

Sajnos jelenleg mindkettőt biztosan nem tudjuk bevállalni egyszerre...


Kutya előnyei a macskához képest:

- a kutyaszőr nem okoz problémát, a macskaszőrre allergiás vagyok

- előbbi miatt cicából csak fajtiszta vásárlása lehet opció, kutyust tudnánk örökbefogadni menhelyről

- mobilisabb, több helyre tudnánk magunkkal vinni (utazás, túra, rokonlátogatás, stb.)

- nem élezi a karmát, nem mászik ki az ablakon, nem lóg a csilláron :)

- nem kell macskaalom, nem a lakásban végzi a dolgát

- nem lenne "bezárva" folyton, kimehetne a kertbe

- göndör/bongyor szőrű kutya esetén nem probléma a szőrhullás a lakásban


Macska előnyei a kutyához képest:

- jobban bírja talán napközben amíg dolgozunk

- nem kell napi szinten sétáltatni kötelezően - nincs bajom a kutyasétáltatással, de télen mikor szakad az eső, akkor azért nem tömény öröm :)

- tisztább (úgy értem, mivel nem kell sétáltatni, nem lesz pl. sáros a mancsa)

- mivel nem sétál, nem kell az utcán a kakit szedni utána

- bútorokra való felmászkálást a párom kicsit jobban tolerálná egy cicától :)

- csak bent lenne, nagyobb biztonságban és békességben


Hirtelen ennyi jut eszembe.

Ezek alapján esetleg mi a véleményetek?


Milyen szempontokat kellene, lehetne még figyelembe venni? Aki szereti mindkét állatot, mi alapján dönt?


2020. okt. 7. 13:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Öö allergiás vagy a macskákra és még kérdés?

Macska allergiánál nem a szőrükre érzékenyek az emberek, hanem a nyálukba lévő anyagra amit a hámsejtekre felvisznek nyalogatás közben. Hipoallergén macska épp ezért nem létezik.

Kisfiam is ezzel "szenved", kedvenc állata a cica, de allergiateszten maximális értéket mutatott sajnos rá.

2020. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
36%

Kutyás ember: fanatikus, nem gondolkodik


Cicás ember: okosabb, talpraesettebb, mint a macska.

2020. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1

Igen, tudom, de mégsincsenek tüneteim bizonyos fajta macskáktól.

Természetesen ilyen esetben alap lenne hogy előbb elmegyünk és időt töltünk a kiscicákkal, mielőtt hazahoznánk - hamar kiderül, hogy van-e problémám tőle.

Egyébként őszintén szólva emiatt én is jobban húznék a kutya felé, de nem szeretném teljesen kizárni a cicát.

2020. okt. 7. 13:34
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Én a kutyát választanám mert ha a kutya esetében opció az örökbefogadás akkor életet menthettek.
2020. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
Kutya
2020. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kutyának nem lenne nagy gond hogy egyedül van napközben? Igazából nekem ez az elsődleges kifogásom a kutya ellen... Nem szeretném ha magányos lenne.
2020. okt. 7. 13:39
 7/24 anonim ***** válasza:
14%

A kutya ha egyedül van, nagyobb kárt fog csinálni mint a macska.


Szerintem egyiket se. De tényleg.


Akinek kell allatt, az nem ír össze érveket.

Egyszerűen tudja, és kész.

Nekem kell egy kutya.

Vagy egy macska.


Sokkal több van ennél a dolognal, mint amiket felsoroltal.

2020. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Minden szoktatás kérdése. Nekem azt mondta az ebmester akitől örökbefogadtam a kutyámat, hpgy kifejezetten jó ha nem vagyok állandóan vele, és hogy most a kennelben megszokta az egyedüllétet, ne csesszem el és ne neveljek belőle egy rettegő, szeparációs szorongásos idióta, kezelhetetlen kutyát. Az nekik sem jó ha folyamatosan együtt vannak a gazdival mert ha adódik egy olyan helyzet amikor muszáj otthagyni pár órára, kikészül.
2020. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Nem az a kérdés, hogy szeretnénk-e állatot, hanem hogy két faj közül melyiket. :)

2020. okt. 7. 13:53
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

Kutya.


Sokszor otthon vagy mint írtad, de egy rendesen nevelt és tartott kutya nem rombol meg depressziózik abban az időben míg távol vagytok.


A kutyasétáltatás meg fitten tart, de nálatok nincs eü sétára szükség, ha nagyon úgy van, akár az udvarban is el tudja végezni. Nyilván a napi mozgás és ingerbeszerző-körút az más, de nem vagytok kötelezve arra, hogy influenzásan is az utcán ürítessétek a kutyát.


Ilyen szempontból ugyanolyan mint egy macska, annak is ki kell szedni az alomból a termékét.


Bútorramászkálást kutyának és macskának is meg lehet tiltani. Kutya még talán jobban megtanulja, a cicák nagyobb szabályszegők.


De őszintén, annyira más a két állat, hogy amíg nem érzitek, hogy mire van szükségetek, addig ne pro/contra alapján válasszatok, mert ugyanannyi van a macska mellett, mint a kutya ellen és fordítva.

2020. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!