Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatom legyen?

Milyen állatom legyen?

Figyelt kérdés
Naponta 9 órát kell egyedül töltenie egy kb. 30m2 járófelületű szobában, vagy ha nem egyedül hagyható, akkor ketrecben/terráriumban. Amikor otthon vagyok mindenképpen kiengedném a ketrecből, vagy legalábbis amíg közelről felügyelni tudom (legalább napi két óra). Naponta fél órát le is tudnám vinni sétálni, ha ígényli. Fontos, hogy ne legyen óriás ketrece (max. 2m3), ugyanis gyakran hetente többször is utaznom kell és szeretném magammal vinni. Olyan állatot szeretnék, aki viszonylag egyszerűen szobatisztaságra szoktatható és nem okoz nagy zajt. Örülnék, ha hosszú szőre lenne.
2020. okt. 12. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utazas nem lenne, akkor nyul,tengerimalac, nagyon talan macska mehetne. Veluk is kell foglalkozni, de peldaul egy kutyaval sokkal tobbet kellene, azert azt annyira nem ajanlanam, viszont az utazast meg leginkabb ok birjak a legjobban szerintem. De Igazabol csak az utazas gaz, mert hiaba vinned magaddal a nyulad, biztos, hogy stresszes neki, plusz meg is fazhat telen. En ilyen korulmenyek koze nem igazan vallalnek be allatot, csak akkor, ha lenne valaki, aki a tavolletemben tudna vele foglalkozni, es o addig meg maradna otthon, nyugalomban.
2020. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Fél óra nem elég sétára, tehát a kutya kiesik. A macska tud szobatiszta lenni; a nyúl, tengerimalac, hörcsög, csincsilla sosem lesz az.
2020. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Én törpenyunyuszira gondoltam. Viszonylag egyszerűen szobatisztaságra nevelhető, csendes, és ideális neki a 2m^2 alapterületű ketrec. Ha mellette ki is tudod engedni, akkor jól érzi magát, de csak felügyelettel szabad kint hagyni szaladgálni (mindent megrág. Töltőkábelt, elektromos vezetéket (rakd kábelvédő tokba), mérgező növényeket, ha olyan kedve támad megkóstolhatja a bútoraid, és persze a finom papucsot sem szívesen hagyná ki).
2020. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Medvedisznóember. Keress rá, létezik.
2020. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnek az állatok utazni. Talán a kutya tűri a legjobban, de az meg nem szeret egész napra egyedül maradni bezárva.talan valami lustább, nem ugatós mini kutyát tudnál.
2020. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én macskát vagy kiskutyát ajánlanék. A macskák nagyon szeretnek lustalkodni ( nyilván van kivétel) szerintem egy Macskanak megfelelő lenne ezek a körülmények. Vannak olyan fajták, egyedek amik kifejezetten szeretnek bent lenni és sokkal jobban is érzik ott magukat. Ha pedig kutya akkor valami kis testű, de igen azért ok jobban igénylik a mozgást még a kistestűek is és szerintem kevésbé vannak el jól egyedül mint a macskák. Nem tudom én a nyulat nem ajánlanám, sokkal büdösebb állatok mint a másik kettő és nehezebb is őket szobatisztaságra szoktatni
2020. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
A korulmenyek tokeletesek lennenek kb barmilyen allatnak, nem is az a baj, hanem az utazas.
2020. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy mopsz kiskutya szerintetek bevállalható lenne? A járófelületet 10m2-fel még megtudom növelni, ha kinyitni egy ajtót. Plusz, reggelre betudok illeszteni még egy tíz perces sétát.

Barátot meg tudom kérni, hogy egy-két napig figyeljen, de annál többre nem szeretném otthon hagyni. A másik ingatlanomnak, ahol az időm kb. egynegyedét töltöm van egy kis kertje is. Gondolom egy nyúl, vagy kutya ezt értékeli.

Ketrecből azért gondoltam kisméretűre, mert így kevesebb a környezetváltás, mintha a nagy ketrecből átraknám egy utazóba, majd onnan megint egy másik nagyobb ketrecbe.

Macska is nagyon jó lenne, ha bírja az utazást. A perzsák nagyon tetszenek, csupán a szőrápolása miatt és a hányástól tartok kicsit.

Én még hörcsögre illetve patkányra gondoltam.

2020. okt. 12. 21:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Maska biztos, hogy nem birja az utazast, felejtsd el. Kutyaval azert foglalkozni kell, foleg reggel kene egy nagyobb seta, meg este (plusz ugye egeszsegugyik), de gondold at, ha be tudod vallalni, oke. Mopsz szerintem cuki, de kenyes fajta, erzekeny a melegre es a hidegre is, a torzskonyveseknek is gyakran van valami betegseguk, allergiara hajlamosak. Klimad van? Mert az kene neki nyaron.
2020. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem válaszoló is írta a Mopsz elég kényes fajta. Régen a családom tenyésztette őket, de a nyár nagyon megviselte őket. Nem egyszerű velük. Nem kifejezetten ajánlanám. A perzsa macska jól hangzik. Nekünk volt egy fel perzsa cicánk és igazi benti cica volt, o speciel a szállítást is jól tűrte. Szerintem ha veszel cicát vagy kutyát válassz! Illetve próbálj olyat hogy már eleve szobatiszta legyen és akar szállításhoz is legyen szoktatva; ha nem is teljesen de ne legyen neki új nagyon. A patkány, hörcsög szerintem hülyeség. Őket hogyan akarod szállítani? Illetve ok társnak nem megfelelőek, szinten büdösek és a szállításuk macerás.
2020. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!