Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tengerimalac vagy kutya?

Tengerimalac vagy kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A családommal hamarosan költözünk egy nagy lakásba és szó esett egy új állatról. Én nagyon szeretnék egy tengerimalacot apukám pedig a kutyát emlegeti vagy több éve. Az egyetlen bökkenő hogy van macskánk. Ugye a saját szobámba nem engedném a macskát, nem kínoznám a tengerimalacot. A kutya-macska páros pedig...hát nemtudom.

Előre is köszi aki segít/segíteni próbál!



2020. okt. 15. 18:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kiskutyát hozzá szoktatjátok a macskához akkor semmi gond nem lesz. Nálunk is így volt. Eleinte párszor megcsapkodta a cicánk a kutyus orrát, de pár hónap és semmi probléma nem lesz szerintem.
2020. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Inkább kutyát. A tengerimalacnak van olyan képessége, hogy szaglás (ami nagyon jó is), és hidd el, ha nem engeded be a macskát a szobába, a malit akkor is erősen stresszelni fogja, mivel zsákmányállat, és érzi, hogy egy veszélyes ragadozó van a közelben.

A kutya mivel ragadozó, így nem fél a macskától.

2020. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Macska melle nem jo otlet a tengerimalac, csak stresszelned vele. Olvastam ugyan mar, hogy van aki igy tartja a ket allatot, es megszoktak egymast, de mivel a malacka nem tud beszelni, attol meg stresszelhet, meg ha nem is latszik rajta. Kutyat, foleg ha kolyokkent erkezik, sokkal konnyebb osszeszoktatni a macskaval.
2020. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Lenne még egy kérdésem. Ha kutya, akkor milyen fajta? Mert én egy spániel-tacskó közötti méretet gondoltam. Szerintetek?
2020. okt. 15. 18:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ.

Milyen család vagytok, aktív vagy lusta?

Mennyit tudnátok vele napi szinten foglalkozni?

Mennyit tudnátok sétáltatni?

Tudnátok-e futtatni?

Első kutya lenne, vagy már volt kutyátok?

Lehet, hogy még a többiek is tesznek fel kérdéseket.

2020. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát mi inkább aktív család vagyunk. Napi szinten szerintem 3-4 szer tudnám levinni sétálni (reggel-suli után-este-és ég amikor szükséges)

Apukám tudná vinni munkahelyre és ott időközönként sétáltathatná.

Futni simán elmennék vele de akkor inkább Margit-szigetre vinném futni, minthogy az utcán. Nem első kutya lenne, apukámnak volt 2 kutyája és a nagyimnál van egy kutyi akivel heti szinten foglalkozok és imááádom. Meg régen 3 évesen kaptam kutyát de apukám nem volt rá felkészülve, főleg nem egy magyar vizslára, úgyhogy nagyimnak adtuk, és a kutyával rengeteg kalandot éltem át. Úgyhogy mondhatni félkutyagazdi vagyok :)

2020. okt. 15. 18:54
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
Mudi. Magyar fajta aktív és nagyon aranyos
2020. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem nagy a szőre? És elmegy városi kutyának? Mert ha igen akk szupi lenne
2020. okt. 15. 19:10
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Egyik sem zárja ki a másikat :)

Van egy kutyám, két macskám és két tengerimalacom. Összeszoktattam őket, kijönnek egymással.

2020. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha tengerimalac akkor kettő kell belőle minimum mert társas lények.
2020. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!