Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az egyes tojásrakó állatok...

Balasa Bence kérdése:

Az egyes tojásrakó állatok miért különböző alakú tojást raknak?

Figyelt kérdés

mielőtt még végleg eldönteném hogy a regényemben szereplő néhány állatfaj,és az egyik intelligens faj hogyan szaporodjon, tisztáznom kell ezt a dolgot, biológiai szemmel.



a madarak

a hüllők

a tojásrakó emlősök,


Ezek az állatok más-más formájú tojást raknak, mi ennek az oka?



[link]



2020. okt. 20. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok szakértő de szerintem a mérettől, az embrió alakjától és az anya méretétől és testalkatától függhet. Szintén attól is hogy pl madaraknál fészekhagyó vagy fészeklakó e pl a galambok/gerlék tojásai nagyon picik a testükhöz képest,az "újszülöttek" is teljesen fejletlenek,viszont pl a tyúkok tojása viszonylag nagy és a kiscsibék is elég fejlettek.
2020. okt. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

A madarak is hüllők.

A madarak anatómiája, testalkata miatt olyan a tojásuk. Ahogy keresztülpréselik a petevezetéken a tojók, a tojás héja még lágy (pont mint egy baba feje) és ezért formálódik oválisra, hegyesebbre. Ez csak a repülni képes állatokra jellemző, az áramvonalas test eredménye. A strucc tojása például nem ovális, hanem inkább kerek.

Illetve még függ attól, hogy hol élnek. Ha fontos, hogy ne guruljon le valahonnan, akkor a formája lehet ahhoz igazodik.

A másik a szín. Sok madár színes tojást rak, ami segít a rejtőzködésben vagy abban, hogy a szülő tudja azonosítani a tojásait.


A linkelt kép alapján a felső sorban szerepelnek a legjelentősebb repülő (vagy úszó, pingvinek) képességgel, áramvonalas testtel rendelkező madarak. A legalsó sorban az utolsó három kép pedig olyan állat tojása, ami nem tud repülni.

2020. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és hogy miért kellett?



A regénysorozatom világában a fő faj, aminek a szemszögéből leírom a történéseket, egy humanoid (emberszerű) faj, viszont kígyók jegyeit is viselik magukon:

hosszú farok (egyfajta harmadik kézként használatos)

pikkelyes bőr.

kígyófej.

tojásokkal szaporodnak.


emberekre jellemző vonásaik

testfelépítés

két ellentétes nem, férfi és nő

elsődleges és másodlagos nemi jellegek

melegvérűek (de még mindig jobban kedvelik a meleget)


gyermekeiket szeretettel gondozzák, anyatejjel táplálják őket. (DE mint ahogy írtam, tojásrakók)

2020. okt. 23. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom milyen világban játszódik a történeted, de ez kígyós behatás nélkül is lehetséges.

Ajánlom figyelmedbe a korábbi szinapszidákat is, az emlősöket megelőzve sok olyan élt szerintem, ami passzolna az elképzelésedhez.

[link]

2020. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]



így néznek ki az én kígyóembereim." Azért az is érdekel amit küldtél

2020. okt. 24. 12:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!