Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Este nyolc után csak kutyát...

Este nyolc után csak kutyát lehet sétáltatni, vagy lehet macskát, vadászgörényt, kecskét is?

Figyelt kérdés

2020. nov. 13. 17:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Inkább költői kérdésnek hazngzik, de a kormányrendeletben csak a kutya van nevesítve.
2020. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
A "macskát, vadászgörényt, kecskét" öltöztesd be kutyának, azt jól van...:)
2020. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
XD
2020. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Vigyed!
2020. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Minek setaltatnal kecsket? Ha kecsked van, akkor gondolom kerted is :D Vadaszgorenyekhez nem ertek, de nekik lehet, hogy mar tul hideg van, nem? A macskat, pedig ha alapbol bent tartod es eddig neha “setaltattad”,sztm kibirja, ha nem viszed le. Remelem megvalaszoltam a kerdesed :D
2020. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
XD és az átöltöztetés után szólítsd őket Bodrinak :-D
2020. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi sétát határoztak meg, tehát értelemszerűen olyan állatot lehet, aminek nincs megoldva a vécézése otthon. A macskát az a kevés aki sétáltatja, nem a pisikaki miatt, hiszen a benti macskának alomtálcája van, a kinti-benti meg amúgy is kikéredzkedik ha menni akar, és egyedül is meg tudja oldani.

A görény szintén el tudja végezni bent, ahogy a kecske is a saját helyén.

Tehát ez nem kedvtelésből lett megengedve nekünk állattartóknak, nem azért hogy friss levegőt szívhassanak az állataink, hanem egészségügyi okokból, hogy pl a kutya hólyagja ne repedjen meg. Sok kutya egyszerűen nem hajlandó otthon pisilni, végső esetben sem.

2020. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Had vigye! Vigyed csak!
2020. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

A kormányrendelet szerint csak a kutyát lehet. Mivel szobatiszta kutya általában nem piszkít a saját vackába (vagyis a lakásban), inkább tartogatja a végsőkig, amiből egészségkárosodása lehet.

Az én kutyám legfeljebb a hasmenést intézi bent, mert az jön és kész, az előszobában járólap van, oda szokta. Próbáltam pelenkára szoktatni, hogy ilyen esetekben csak fel kelljen szedni és kidobni, de inkább szétcincálni szereti a pelenkát, van keret, amibe bele lehet tenni a pelust, na, azt már annyira ismeri, hogy ráfekszik, de magától nem megy rá kakilni, úgyhogy ha megy a hasa, és itthon vagyok, és látom, hogy beguggol, szaladok és ráemelem a pelusra, a pisit még ennyire sem végzi bent.

2020. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
Nekem plüsskutyam van,én azt akarok setaltatni.XD
2020. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!