Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan fűthetném a melléképüle...

Hogyan fűthetném a melléképületet?

Figyelt kérdés
A szüleim úgy döntöttek, hogy ki kell rakni az állatokat a házból. A melléképületbe kerültek hiába elleneztem, viszont nincs fűtés. Gondolkodtam elektromos fűtésen, de a melléképületbe nincs bekötve az áram. Szerintem érthető módon tüzet nem akarok gyújtani, főleg hogy nem is tudom folyamatosan figyelni. A fűtést átvezetni a házból drága. Egyébként egy kis vályogból, és téglából épült épületről van szó. A szüleim azt mondták, hogy a fűtés drága, ők nem fizetik a melléképület melegítését (amit meg is értek, hiszen nekik kell eltartani a családot, és ők keresték a pénzt), de a saját pénzemmel, amit én kerestem azt kezdek, amit akarok. Nem sok pénz egy normál fűtést nem tudnék fenntartani, viszont, ha tudnátok ajánlani olcsó módszert, akkor szerintem megoldható lenne.

2020. nov. 16. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem igazán létezik olcsó és hatékony fűtés módszer, főleg ha a melléképület nincs jól leszigetelve, márpedig gondolom nincs, ha már alapból nem is lett bele fűtés tervezve. szvsz. legegyszerűbb megoldás valami kis elektromos melegítő, amihez hosszabbítóval kihúzod az áramot. milyen állatok egyébként? valszeg egy kisebb kuckó is elég lenne nekik, ahova behúzódhatnak.
2020. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen állatról van szó? Kutya, macska remekül elvan fűtés nélkül is, hiszen télire olyan bundát növesztenek, ami megvédő őket. Ha nem áznak meg, nem fúj rajtuk keresztül a szél, semmi bajuk sem lesz.
2020. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen állatok?
2020. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy nyúl (már a tavalyi telet is bent töltötte az előző gazdájánál). És két hosszú szőrű tengerimalac.
2020. nov. 16. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyi és mekkora állat? Valahonnan szerzel egy kiszuperált fagyasztóládát( örülnek, hogy megszabadulnak tőle) akkorát, hogy beleférjenek az állatok. Vágsz egy nyílást az oldalára akkorát, hogy a legnagyobb is betudjon menni rajta. Az ajtó nyílást leszeged pl.farost lemezzel. Ezt berakod az épületbe. Egy hoszzabbítóval odavezeted az áramot. A tetejére vágsz egy lyukat, hogy a vezeték beférjen és ráraksz egy kisebb infralámpát 100-ast vagy egy 75-ös spotlámpát foglalatost természetesen. Ki kell kísérletezni a hőfokot. Eleve szigetelt, a legjobb kutyaház.
2020. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nekik egy jó kis kuckó gyakran cserélt friss forgácssal épületen belül megfelelő.
2020. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elektromos ágymelegítő?


Nem tűzveszélyes, kistestű állatoknak szuper (tehát nem ló vagy tehén)

Olcsó. Kutya, cica imádná!


Nekem ez a márka van :

[link]

2020. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kisházon belül lehetne kicsi házikó nekik az elektromos ágymelegítővel
2020. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Állatoknak is van ilyen fűtőlap, az se rossz. Nekem a macskák szeretik. Ha nem tudo megoldani az áramellátást, egy nagy adag szalmával kibélelt kisebb házikó is jó!

A vezetékekre vigyázz, a nyúl mindent szét tud rágni és nem egészséges, ha a 220-at rágja - esetleg keress olyat ami kisfeszültségről megy, vagy védd nagyon mert sztem a nyuszi (a malacot nem tudom) simán kirágja a párnát is. (vékony fémlap rá jó megoldás lehet).

2020. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!