Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a szomszédba...

Mit lehet kezdeni a szomszédban vonyító kutyával?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég új lakók költöztek a felettünk lévő lakásba, és hoztak magukkal két kutyát. Ezzel önmagában nem is lenne probléma, de a kutyák egész nap egyedül vannak és szó szerint azzal telik a nap, hogy megállás nélkül ugatnak, vonyítanak, kaparnak, sokszor még este is. Mivel otthon dolgozok, egész nap élvezhetem a zajt. Már szóltunk nekik, de nem igazán hatja meg őket, szerintük egy kutya attól kutya, hogy ugat. Közös képviselő nem foglalkozik ilyen témákkal. Abban bízunk még, hogy más szomszéd is veszi a bátorságot arra, hogy szóljon nekik, de addig is... ti mit tennétek? Ki volt már ilyen helyzetben?
2020. nov. 19. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Írásban felszólítod a közös képviselőt, tegyen valamit (lehet hozzá aláírást gyűjteni a szomszédoktól).

Írsz a jegyzőnek és birtokvédelmi eljárást indítasz.

Szólsz állatvédőknek.

2020. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én előtte beszélnék a szomszéddal.
2020. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
2020. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
#3 mi, hogy megnéztél egy filmet és erősnek érezted magad tőle?
2020. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fel kell ajánlani,hogy
2020. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Fel kell ajánlani, hogy napi 2x jó pénzért leviszed őket sétálni vagy állatvédők!
2020. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, arról nem tudtam, hogy hivatalossá lehet tenni a közös képviselőnek való jelzést. A szomszéddal már beszéltem, de ahogy írtam, nem igazán akarta megérteni mi a gond... A hivatalos levél előtt sztem az a korrekt, ha még egy alkalommal jelzek neki, hogy ez nem így oké és csináljon vmit. Ha ennek se lesz hatása, akkor sajnos marad ez, de nem szívesen csinálom, sose volt összetűzésem szomszédokkal, de ez már tényleg túlmegy egy határon :(


Amúgy a sétáltatást nem hiszem, hogy nekem kéne bevállalni csak azért, hogy nyugtunk legyen, meg a munkám is olyan, hogy napközben ugyanúgy nincs ilyesmire időm.

2020. nov. 19. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Az állatvédők mit tudnának csinálni?


Elárulom:


SEMMIT!

2020. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Közös képviselő felé írásban jelezd, ha ez működik (értsd nincs a közös képviselő jelzése rá hatással), akkor a jegyző felé bejelenteni birtokvédelmi eljárást.

Igazából ilyenkor mindig felhúz, ha ilyesmit olvasok- manapság "kötelező" minden házatartásba kutya-EU-s szinten vezető helyek egyikéz foglaljuk el kutyatartás számában- de ehhez nincs meg kultúránk sajnos. Annak semmi értelme, hogy legyen kutya 'mer az kell', aztán munkaidő alatt rohadjon egy lakásban bezárva. Egyszerűen ez nem egy divattárgy, hanem egy élőlény. Mikor sokan mondják, hogy nekik a kutyával jobb a kapcsolatuk, mint bármely embertásukkal akkor az ilyen lakásba bezárom esetek mellett ez a legnagyobb képmutatás.

2020. nov. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Newly ***** válasza:

Szerintem beszéld meg a szomszédokkal (udvariasan!), hogy téged ez zavar, és, hogy szeretnéd, ha valahogy megváltozna.

Remélem tudtam segíteni!

Newly

2020. nov. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!