Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha pl. valaki tökéletesen...

Ha pl. valaki tökéletesen utánozza egy állat hangját (ugatás, nyávogás, bégetés stb.) akkor ha azt az adott állat hallja, ért belőle valamit?

Figyelt kérdés

Pl. ha elkezd valaki ugatni a kutyájának tökéletes hasonlósággal, akkor a kutya abból kb. úgy fog érteni valamit, mint mi, amikor valaki halandzsázva összevissza mond betüket és néha abból kijön egy-egy értelmes szó?


Tehát a kutya némelyik ugatásunkat értelemmel felruházva fogja hallani, azaz megérteni?


2020. nov. 25. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ti értitek mit mond ?!
2020. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A legtöbb állat nem hanggal kommunikál.
2020. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Telepátiával
2020. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdést:

Próbáltam már a macskánkkal, hogy olyan (vagy legalábbis nagyon hasonló hangot adtam ki), mint amikor veszekednek egymással. Felfigyelt rá a macska, nézte, hogy most mi van, ideges lett, de itt nem is húztam tovább.

Volt, hogy a neten lévő cicaharcok hangját néztem, mit lép, és arra erősebben reagált, felspanolta magát.

2020. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha morgok a kutyámnak, vissza morog vagy bemegy az ólba
2020. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
És ha nem mirog de nem is megy ólba akkor te mész oda?
2020. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy,ahogy gondolod,mert ők nem ismerik a nyelvet,teljesen máshogy gondolkodnak mint mi.Nekünk bizonyos elméletek szerint a nyelv képzi a gondolkodásunk alapját....
2020. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Természetesen van, amikor megértik. De ezt nem úgy kell felfogni, hogy olyan nekik, mintha mi beszélnénk egymással. Nem szavakkal, hanem a hangjelzések formáival kommunikának. Ha már hangról van szó.

Írtak itt már kutyás-macskás példákat, ott sem szavakká formálja az állat, hanem a hang, amit irányítasz felé, rendelkezik egyfajta jelentéssel.

De ez jelen van az embernél is, csak na...az állatnál csak így van jelen.

Példának lehet még mondani a kecskét. Nekem volt kecském kisgyerekként, és úgy hívtam magamhoz, hogy mekegtem neki. Mondhatni, tökéletes kecskehanggal :D És mivel "fajtárs" hangot hallott, oda mert jönni. Nem mondtam neki semmit, ő sem értette szavakkal. A hang, amit ő ismer volt maga a szó is.

Szóval végülis értik, amit kiadsz magadból. De nem úgy, mintha pl. köszönnél nekik. Vannak veszélyre, támadásra, párzásra, játékra felhívó hangok, az állatok a túlélés ösztöneit hajtják, nem azt, amikről az emberek beszélgetnek. Ha fújtatsz egy macskára, vagy félni fog, vagy megtámad. Miért? Mert ez az ösztönös. Ha gyengébbnek érzi magát, meghúzódik. Ha nem, akkor láthatóan agresszív lesz.

Ha morogsz egy kutyára, ott is ez van. Vagy behódol, vagy támad.

Ugyanez van. ha videóból hall valamit. Pl. ha egy kutya hall egy másikat vonyítani, valószínű, hogy utánozni fogja. Mert falkaállat, őse, a farkas is ezt csinálja.

Ha bőgsz a teheneknek, odamennek hozzád, mert noha látják, hogy te nme vagy közülük való, a hangod mégis azt fogja sugallni nekik, hogy de.

A denevérekkel ultrahanggal tudnál csak, de nem tudom, mit érsz el vele.

Szóval, ja. Megértik, ha tényleg úgy adod elő, mintha természetes lenne.

És a testbeszéd is így működik.

2020. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
+ szagok
2020. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hanggal kommunikál. A kutyáknál max reakciót érti. Pl morogsz
2020. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!