Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Budapesten hol érdemes elvégez...

Budapesten hol érdemes elvégezni a kutyakozmetikus képzést?

Figyelt kérdés
Eddig az EFEB-nél szerettem volna tanulni viszont most olvastam róla negatív véleményeket. Van tapasztalatotok hol érdemes ahol nem csak lehúzás és tényleg tanítanak. Vagy ha mégis jó az EFEB akkor megköszönöm ha leírjátok mit tapasztalhatók ott.A gyakorlathoz miket kell megvennem mint eszközök illetve ezt hol érdemes? Tudom,hogy még el se kezdtem csak megnézni mit kell milyenek és mire számítsak anyagilag stb.

2020. nov. 26. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Sehol, minek?
2020. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag arra számíts, hogy ha mázlid van, akkor évek alatt megtérül a tanfolyam és a felszerelés ára. Ha mázlid van és alkalmazottként, vállalkozói kiváltása nélkül, bérleti díj nélkül sikerül elhelyezkedned egy olyan helyen, ahol vendégkört sem kérnek.


Mire mindent beszerzel, alsó hangon számolhatsz egy 200.000 forintos kiadással (a tanfolyamon túl), mivel a professzionális eszközök baromi sokba kerülnek és utána a karbantartásuk sem olcsó.

Egy gépfej pl 6.000 forintról indul és nem elég 1 belőle, mert rendszeres használat mellett sűrűn kell éleztetni többezerért és közben is kell valamivel dolgoznod.


Nehéz olyan helyet ajánlani, ahol VALÓDI tudással engednek el, mert leginkább futószalagos megoldás működik, ugyanis minél több a jelentkező, annál többet rak félre a kozmetika, sokan vannak 1 csoportban, nem lehet mindenkivel egyesével foglalkozni.


A kevés idő alatt nem tudod kitanulni minden kutyafajta nyírását, pláne hogy nem nyúlhatsz bárki kutyájához, így gyakorlatot baromi nehéz lesz szerezni, ha nem vagy tele ismerősökkel, akik erre az időre kölcsönadják a különböző fajtájú és méretű kutyáikat.


Az EFEB-et én sem javaslom személyes tapasztalat miatt (más jellegű képzésre mentem volna).


Az elméleti oktatást valamivel komolyabban veszik, ott az anatómiától kezdve a betegségeken át, mindent tudnod kell. A gyakorlat a legtöbb helyen nevetséges.


Összességében én nem javaslom az egészet annak ellenére, hogy 10 éve foglalkozom ezzel (már csak mellékállásban).


Ha szeretnél megélni, akkor ne ezt válaszd! Baromi nehéz elindulni ha nincsenek ismerőseid vagy nincs szerencséd.

2020. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Gyakorolni tudnék kutyákon azzal a résszel nem lenne gondom. Azt nem tudom,hogy ha esetleg megtalálnám a jó képzést mit kell megvennem egyből a gyakorlathoz? Ezt sehol se írják,mert akkor azokat előre beszerezném vagy elkezdeném gondolom nem kell egyből minden ami egy szalonhoz (mármint sampont ilyeneket is nekem kell venni, 1-2 ollo,nyíró elég hogy eltudjam kezdeni a gyakorlatot? Folyamatosan venném ha úgy van csak legyen egy induló csomagom.
2020. nov. 26. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindent. Legtöbb gyakorlati helyen nem adnak eszközöket
2020. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindent. A nyírógépet, a gépfejeket, az eltartókat, ollókat, fésüket, keféket. Mondjuk vannak helyek, ahol biztosítanak a gyakorláshoz felszereléseket, erről abban a kozmetikában tudsz érdeklődni, ahol a gyakorlatod lenne.
2020. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. nov. 26. 14:28
 7/11 anonim válasza:

Sziasztok,


Nekem személyes tapasztalatom is van a témában, jártam erre a képzésre az EFEB-hez. A fő probléma abból adódik, hogy sokan azért jelentkeznek erre a képzésre, mert milyen cukik a kutyák és biztos lehet őket fésülgetni, fürdetni. Na ez egy óriási tévedés, mert a kutyakozmetikus szakma ennél sokkal többről szól. Mi 18-an indultunk, a gyakorlat szerintem nagyon profi, de az is igaz, hogy melós, viszont csak így lehet rendesen megtanulni. Már az első néhány alkalom után a facebook csoportba többen jelezték, hogy "ja ez ilyen?", így őket már ez annyira nem is érdekli. Persze minden kifogást kitaláltak csakhogy lemondhassák a tanfolyamot. Az Andinak (ő a gyakorlati képzés vezetője) is lejött, mondta is, hogy ez minden csoportnál így van. Én is találkoztam már olyan véleménnyel amit ők írtak a neten, ennyire vegyétek komolyan azokat. A végére 10-en maradtunk, mi voltunk a keménymag, végig bejártunk az órákra, komolyan vettük az oktatást. Az okj-s vizsgája is mindenkinek sikerül, még meg is lettünk dicsérve. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, heten a szakmában dolgozunk, hárman pedig csak hobbi szinten foglalkoznak kutyákkal.

Senkinek nem mondom, hogy menjen vagy ne menjen, ezt mindenki döntse el maga, csak előtte azért gondoljátok át alaposan, hogy mire is vállalkoztok, nehogy utána mindenki más legyen a hülye azért mert ti rosszul döntöttetek.

2020. nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem árt a megfelelő szakgyak helyet is megtalálni
2020. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Kedves 7-es válaszoló ha nem gond irtam privat uzenetet.
2020. nov. 27. 11:13
 10/11 anonim válasza:
Korrekt válaszok érkeztek, nem is kellenék ide, de annyiban muszáj vagyok javítani a #2es válaszadót, hogy az árak sokkal vérlázítóbbak sajnos. :ccc Az EFEBről én is hallottam elégedetlen véleményeket, de saját tapasztalattal nem rendelkezem. Tapisról jókat hallottam. Én meg Focusnál tanultam.
2021. febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!