Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hosszú távon lehet bajom a...

Hosszú távon lehet bajom a táptól?

Figyelt kérdés

Tehát a cica száraztápját rendszeresen eszem, nem sokat csak pár szemet. Régebben a kutyatápot, jutalomfalatokat is szerettem. De nem csak mert nem rossz az íze, hanem mert jelez az agyam hogyha régóta nem ettem, hogy márpedig kéri azokat az összetevőket amik a tápokba vannak. Egyszerűen rámjön hogy húde ennék most.

Tudom ez furán hangzik, és tudom hogy nem emberi fogyasztásra készül és nem olyan steril körülmények közt készül mint az emberi kaja, de pl ha megnézek egy emberi étel készítős videót, meg a valódi összetevőit mondjuk egy sima tescós chipsnek hát az se semmi.

Szóval a kérdés hogy okozhat ez bajt? Volt már olyan hogy valaki emiatt lett rosszul?



2020. dec. 5. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez a Pica nevű mentális betegség, jobbat tennél magadnak ha kezeltetnéd és leszoknál róla.

Nem jelezhet a szervezeted hogy kellenek az összetevői, hiszen nincs benne semmi olyan amit embereknek szánt kajából ne tudnál bevinni.

2020. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lesz bajod
2020. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Attól is függ melyk táp, az Orijen, Platinum, stb. Elvileg emberi fogyasztásra is alkalmas.

De a Pedigree meg hasonlók...biztosan bajod lehet.

2020. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre vonatkozóan nincsenek tudományos közleményekben publikált adatok. Más előírások vonatkoznak az emberi élelmezés és mások az állati takarmányozás céljára előállított készítményekre. A legtöbb kutya- és macskatápot emberi élelmezés céljára már nem alkalmas anyagokból állítják elő, ezért feltételezhető, hogy a tárolás alatti romlás megakadályozására konzerválószereket is tesznek bele. Figyelembe kell venni, hogy az ember az emberszabású majmokkal rokon táplálkozást folytat, anyagcseréje is más, mint a ragadozókhoz tartozó kutyának és macskának. Mivel a kutya- és macskaféle ragadozók bomló állati tetemeket is súlyosabb következmények nélkül fogyaszthatnak, ezért feltehetően az endotoxinok megengedett szintje is magasabb lehet, mint emberi élelmezés céljára szolgáló készítményekben.
2020. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Az lehet, hogy emberi fogyasztásra alkalmas, de akkor sem normális dolog emberként macskakaját enni.
2020. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!