Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Neostomosan készítményről...

Neostomosan készítményről valami vélemény?

Figyelt kérdés
Találtam néhány bolhát a kutyámban és az állatorvos ezt javasolta!Van valakinek valami tapasztalata vagy véleménye ezzel kapcsolatban?

2020. dec. 12. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olcsó szer, fürdetni kell benne a kutyát. Elég macerás ilyenkor tèlen. Spot-on bolhairtó egyszerűbb lenne, amit csak a nyakára kell csepegtetni.
2020. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nálunk a kutyus lakásban van!A Spot-on nálunk nem vált be sajnos!Rengeteg fajtát próbáltunk de nem működött így ezt ajánlotta az állat orvos!Rengetegen írtak különböző dolgokat a fürdetéssel kapcsolatban,akkor most ,hogy is kellene csinálnom?
2020. dec. 12. 10:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a spoton nem válik be lakásban, akkor ott már jól elterjedt a bolha . Így a kutya visszafertőződik.

A Neostomosan egy ampulla, aminek tartalmát 1 liter vízben kell feloldani. Alaposan el kell áztatni a kutya szőrét és nem szabad lemosni.

Neked a lakást is alaposan kezelni kellene.

Neostomosanos oldattal felmosni, bútorokat lefújni bőven. Mindezt hetente addig, míg a kutyád nem lesz bolhás a lakásban. Utána 4 hetente egy megfelelő spoton, és kész.

2020. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A lakással nincs gond!Volt itt szakember!Az állatorvos sem érti miért nem használ a Spot-on ezért ajánlotta a Neosmotosan-t!
2020. dec. 12. 10:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Fressnapfba bemesz es veszel sprayt amivel a butorokat lehet fujni. Plusz neostomosannal felmosol, es a kutyat is megfurdeted benne. Ezt megcsinalod hetente. Plusz mindennap felporszivozol. Mashogy nem lehet kiirtani oket.
2020. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor várjam meg míg megszárad a kutyus ugyee?
2020. dec. 12. 10:29
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk a Neostomosan elég büdös. Az én kutyám kinti, ott nem zavar, de bentre kétszer is meggondolnám.


Töltheted egyébként az oldatot spriccelős flakonba is, azzal fújva sokkal kevesebb pancsolással tudod kezelni a kutyát, a szőrét meg közben te is át tudod borzolni kézzel. Sokáig (hetekig-hónapokig) hatásos marad egyébként felololdva is a flakonban.


A lakásban elszaporodott bolhát (parkettás, padlószőnyeges és járólapos rész is van) úgy sikerült kiírtani, hogy többször is végigfújtam a szőnyegeket-réseket bolhaírtóval (valami szürke spriccelős flakon volt), ez elvitte a nagyját, de a petéket nem ölte meg. Pár naponta ismételtem. Voltak jobban fertőzött pontok is, ott megálltam mezítláb, térdig fedetlen lábbal, arra szépen felugráltak a bolhák, azokat meg jó forró vízzel lemostam a kádban. Házibarkács, de működik.

2020. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Megfürdettem!Remélem beválik!Picit megnyalta a mancsát remélem nem lesz baja!A területét is lefújtam!A lakást pedig felmostam
2020. dec. 12. 11:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy hetet ad a Neostomosan hatóidőnek. Viszont fürösztés, elázás után veszít a hatásából.
2020. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok. Ez érdekes, hogy a spot-on nem hat.

Nyakörvet próbáltál esetleg? Nekünk Forresto van és bevált.

A Neostomosannal egy hét után újra kell fürdetni?

Drukkolok, hogy eltakarodjanak a bolhák.Ez annyira durva, decemberben bolha. Igaz, nekünk februárban kullancs volt, majdnem belehalt a kutyám, akkor kapta a Forrestot.

2020. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!