Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A macskánk folyton kaparja a...

Darklord88 kérdése:

A macskánk folyton kaparja a fülét és be is van szegénynek dagadva a cimpa része.Valami házi gyógymódót van rá?Mivel az állatorvos bolha elleni fűlcseppet adott rá de az semmit sem ért...

Figyelt kérdés
Olvastam olyat hogy fokhagyma olajban áztatva hatásos igaz e vajon?
2021. jan. 3. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
keress másik dokit
2021. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ne! vidd vissza, vagy inkább keressél másik állatorvost. valószínűleg atkás a füle. de ha belenézel, akkor te is láthatod, ha "koszos" belül
2021. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is atka, válts orvost.

Az enyém egy atka elleni cseppet írt fel rá, állatpatikában kiváltottam, rácseppentettem a nyakára hátulra, meg is szűnt a probléma.

Én biztos nem kísérleteznék ilyen házi szerekkel, többet árthat mint használ. Ráadásul a fokhagyma nagyon csípné is, extra szenvedést okoznál vele, és mégjobban kaparná tőle.

2021. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Másik állatorvos!

Házi módszer nincs, az olajos fokhagymától meg akár meg is süketülhet szegény macska, de mindenképpen felmarja a fülét - viszont a fülatkák ellen nem hat!

2021. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem lévő hozzászólásokhoz, annyit tennék, hogy van cicák részére fültisztitó folyadék.Én még ezt is használtam,a döglött atkák,kitisztitására.
2021. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy mi volt az a "bolha elleni fülcsepp" amit adott. Mert például az advocate a egyik legjobb elérhető szer fülatka ellen (is)...

Bármi házimodszer csak rosszabb.

De ha kaparástol be van dagadva, azt mint gyulladt sebet kell kezelni.

2021. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mivel ez egy kisváros itt csak egy állatorvos van szóval váltani nem tudok.Esetleg olyan kenőcs van amit netről tudnék rendelni?Vagy ami ember számára lehet kiváltani de állatra is jó?
2021. jan. 3. 18:09
 8/16 A kérdező kommentje:
Neten irták ezeket Advocate, Stronghold de nem tudom hol tudnám megrendelni ezeket.
2021. jan. 3. 18:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

az Advocate vényköteles, a másikat nem tudom, de vénykötelest nem fogsz tudni se rendelni, sem vásárolni, csak úgy. vissza kell menni a dokihoz


viszketésre megpróbálkoznék a fenistil géllel, óvatosan, vékonyan (ha van otthon) az enyhíti a tüneteket, gyereknek is használtató, cicáknál sem okozhat nagy bajt. és hátha lelohad a vakarás miatt duzzanat. de az atkát mindenképpen meg kell szüntetni.

2021. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Advocate-t az állatorvostól fogsz tudni rendelni, illetve ha van a közelben állatpatika, ott jellemzően kiadják bemondásra is.
2021. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!