Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csalódtatok már háziállatban?

Csalódtatok már háziállatban?

Figyelt kérdés
Általában emberekben csalódunk, de történt olyan hogy a kedvencetek csalódást okozott nektek bármivel is?

2021. jan. 7. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Mivel az állat ösztönlény. Az ember ezt jó esetben tudja,így nem vár el bizonyos dolgokat, ergo nem csalódik.
2021. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Kellemes csalódást már okoztak igen.☺
2021. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 KárpátokGéniusza ***** válasza:
100%

A papagájom, mikor a fejemre szart :D


de azért nem haragudtam rá

2021. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem minden amit az állat csinál a gazdi felelősége. Pl.: A gazdi hibája ha megrágja a cipőket, mert nem tette magasabbra.
2021. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Nekem sosem volt még háziállatkám, de majd szeretnék cicát. Azt el tudom képzelni, hogyha olyan macsekot fognék ki, aki kifejezetten nem szereti a simit, bújást, akkor lehet picit csalódott lennék :/ de nyilván elfogadnám, hogy ez a cica ilyen és úgy szeretném :)
2021. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak a cicánk. Nehéz sorsú cicust fogadtunk, mégpedig úgy, hogy párom volt az egyetlen, akinek a kedvéért kimozdult a ketreces rettegésből, dorombolt neki. Ő lett a kiválasztott, az alapítvány is repesett.


Ehhez képest a macska a mai napig retteg a páromtól. Nem simizheti, nem megy oda hozzá, semmi. (Nem bántotta soha, az első perctől ilyen.)

Nyilván haragudni nem lehet rá, a múltja miatt ilyen, azt tippeljük, rossz tapasztalata lehetett férfiakkal - de az ember mégiscsak csalódik, az érzés nem irányítható. Hiszen őt választotta az elején, és mégis ilyen.

Évek óta nálunk a cica, nyilván nem adtuk vissza emiatt, plusz végül engem valamennyire elfogadott, bár ugyanolyan rettegős maradt - mondhatni az én cicám. Azóta van egy másik is, hogy legyen, aki a páromat is szereti. :)

2021. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Igen, mert nyilván nem mindig azt teszik, amit elvárnék, ami jól esne. És nem a nevelésre, szófogadásra gondolok.

Nem, mert tudom, hogy ilyenek, és kész. És nem ember, aki el tud mondani valamit, megbeszélünk valamit, aztán az ellenkezőjét teszi. Vagy nem beszél ki másokkal :D

2021. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztában vagyok vele, hogy mind a macskáim, mind a kutyáim állatok...

Nem várok el Tőlük semmit, amikor vállaltam Őket tudatában voltam annak, hogy bárhogy is viselkednek az az én felelősségem lesz és meg kell tanulnom együtt élnem bizonyos tulajdonságaikkal, ha esetleg nem lehet Őket idomítani valamire.

Így például minden egyes alkalommal, amikor kimutatják hogy szeretnek (minden nap) pozitívan csalódok és akárhányszor is történik ez, mégis mindig meglepődöm és elcsodálkozom rajta, hogy ösztönlényekbe hogy szorulhat ennyi szeretet és hogy lehetnek ennyire jók, emberi definíció szerint.

Viszont a fentebb leírtak fényében, amikor betörtek és meg akartak támadni, a 60 kilós kutyám pedig nyüszítve elszaladt és elbújt, ahelyett hogy a védelmemre kelt volna, nem csalódtam, mert nem kérhetem számon egy állaton, egy ösztönlényen hogy élni akar és halálfélelem fogja el és nem helyezi az én biztonságomat a sajátja elé...

2021. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom járt így, amikor a szeretett macskája úgy megkarmolta, hogy 8 öltéssel kellett a sebet összevarrni, és utána nem is tudom már miért kórházban kellett feküdnie hetekig.
2021. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!