Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetbleszoktatni az...

Blabla bala kérdése:

Hogyan lehetbleszoktatni az amazon papagájt a csípésről?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves amazonom. Az utóbbi időben, ha például leveszem egy olyan helyről, ahova nem szabad mennie, akkor belém csíp. Ilyenkor hatalmas túlzás, hogy megütném, de a kezemmel jelzek neki, hogy nem szabad, de ekkor ismét belém szokott csípni. Mindezek után vissza szoktam rakni ilyenkor a kalitkába, hogy tudja, hogy rosszat csinált. Eddig nem nagyon működikbez a módszer. Kérem hogy csak szakértők adjanak tanácsokat!

Biztos vagyok benne, hogy nagyon szeret engem a papagáj, mert pl. nem úgy van, hogy benyúlok a kezrecbe, és megtámad. Nagyon jól lehet dögönyözni is, csak hát néha mikor valami nem tetszik neki rájön ez a csípés. Kérlek segítsetek!



2021. jan. 8. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

A papagájoknál a csípés a kommunikációjuk része. Nem tudom, mit hogyan csinálsz, de csípés előtt fújással szoktak figyelmeztetni. Ha átléped nála a határt, akkor bizony csípni fog. Nem őt kell erről leszoktatni, nem is lehet, hanem neked kell alkalmazkodni, tudni, mit csinálsz rosszul. Kézzel ne hadonássz felé, ezzel hergeled, azért csíp meg. Szimpla logika. Azzal, hogy csípés után vissza teszed a kalitkába, hülyeség. Értelmes lények, össze tudják kapcsolni a dolgokat, de itt te csinálsz valamit rosszul, nem ő. Nem is fog tanulni belőle, mert ahogy te nem érted az ő kommunikációját, ő sem a tiédet. Figyelmeztetett, de meg ahelyett, hogy vennéd a jelzéseit, inkább bezárod. Ezt nem így kell. Kezdésnek mindig figyeld a reakcióját a kezedre, mozdulataidra. Amire oda kap, vagy fúj, azzal lesz a baj. Ismétlem, nem tudom hogy csinálod. Lehet, hogy túl gyors vagy, vagy pánikolsz, mert olyan helyen van és ezzel megijeszted...

Ez volt az egyik. A másik, hogy több méteres röpdében tartható csak, kalitkában nem. A kis helyen tartás is okozhat agressziót, viselkedésbeli problémákat.

És a harmadik...mint minden papagájt, az amazont is kötelező minimum párban tartani. Tehát, mivel írod, hogy az utóbbi időben csinálja ezt, ez már lehet olyan viselkedésbeli probléma is, amit a magány vált ki. Vegyél mellé párt, mert ennél sokkal nagyobb gondok lesznek és bele is pusztulhat. Egyik fajnál sem, de a nagypapagájoknál pláne nem játék, az egyedül tartás, mert amilyen értelmes és érzelmes lények, olyan gyorsan véget vetnek a depresszió miatt az életüknek.

2021. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!