Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan tudják a Jurrasic...

Honnan tudják a Jurrasic Parkban pl, hogy milyen hangja van a dinóknak, ha soha egy ember sem hallotta még őket?

Figyelt kérdés
2021. jan. 15. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A maradványokból következtettek a hangszalagok elhelyezkedéséről, vastagságáról stb. Modellezték számítógépen.
2021. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg aztán egy szórakoztató mozifilmnél nem elvárás a tudományos precizitás. Kreáltak valamit, ami a kellő hatást váltja ki a nézőből. Nyilván nem lenne elég ijesztő, ha az "ó ha rózsabimbó lehetnék"-et dudorászná.
2021. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A színüket sem tudják, meg még elég sokmindent. Tippelnek.
2021. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. A Jurrasic Parknál csak fogták lérező állatok hangjait, majd összekeverték azokat.
2021. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ebben az egész dinós dologban, hogy évekig az volt a köztudatban, hogy semmi nem fedi a testüket sem szőr sem toll, aztán "nem rég" "kiderült", hogy a raptor tollas volt valójában.
2021. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5


Sőt, nemcsak a raptorok hanem közel az összes theropodának madárszerű tollai lehettek. Illetve valószinüleg a legtöbb dinónak volt valami toll-szerű fedőrétege (ahogy ma is szinte minden emlős szőrös, csak más-más tipusú szőrrel) ami például a sauropodáknál inkább ritkásabb szőrszerűség lehetett, kb úgy s annyira amennyire ma az elefántok szőrösek.

Egyébként a Jurrasic Parkban több szempontból is “problémásak” a dínók ábrázolásai, főleg a raptoroké, de mégis a korban s filmiparban az egyik legrealisztikusabb ábrázolások voltak. Én azt sajnálom ,hogy mind a mai napig csupasz dinók vannak a Jurrasic Park/ World filmekben s a játékokban sokszor csupaszak a dinók. Bár vannak már egész jó próbálkozások mint például a “The Isle”-ben asszem kapott pár tollat pár dinó, de ebben nem vagyok biztos, de ott van még a “Saurian” és az “Ark: Survival evolved” is.

2021. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6: Az ARK nagyszerű játék, igen, vannak tollas dínók is benne. Azt a nagyon elenyésző dolgot amit dínókról tudok, mind az ARK-ból tudtam meg. Nagyon jó játék, sokszor a játék alapján kerestem rá dínókra, hogy valóban létezett e, és a nagy többsége létező lény volt.
2021. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6. Ezt azért így meredek kijelenteni, mert az emlősökkel ellentétben a dinoszaurusz nem egy rendszertani besorolás. A dinoszaurusz az abban a korban élt fauna összefoglaló neve, ami nem emlős, kétéltű, hal, vagy gerinctelen. De néha még a halakat és kétéltűeket is ideveszik, ha elég "dínósan" néztek ki. Tehát nagyon valószínű, hogy valóban voltak csupasz dínók és tollasak is.


A Jurrasic Parkban pedig megmagyarázzák, hogy miért csupaszak a nagy részük. A hiányzó géneket kétéltűek génjeivel pótolták ki, ezért bizonyos dolgokban eltérnek a valódi dinoszauruszok kinézetétől. Azt hiszem, hogy a Jurrasic Worldben ezt el is mondja a tudós, amikor megkérdőjelezik, hogy új dínót hozott létre, valami ilyesmit mond "Az állatok nagy része úgysem úgy néz ki, mint az eredetiek, eddig is ugyanezt csináltuk".

2021. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#8


“Ezt azért így meredek kijelenteni, mert az emlősökkel ellentétben a dinoszaurusz nem egy rendszertani besorolás. A dinoszaurusz az abban a korban élt fauna összefoglaló neve, ami nem emlős, kétéltű, hal, vagy gerinctelen. De néha még a halakat és kétéltűeket is ideveszik, ha elég "dínósan" néztek ki. Tehát nagyon valószínű, hogy valóban voltak csupasz dínók és tollasak is.”


Azért nem annyira képlékeny ,hogy mi az a “dinoszaurusz”, többek közt: [link]

A hatalmas változatosság megvan az emlősöknél is, ha már hozzuk hasonlítottam.

Illetve idézve:”A dinoszaurusz szót néha tévesen használják olyan őshüllőkre is, mint a pelycosaurusok közé tartozó Dimetrodon, a szárnyas pteroszauruszok, a vízi ichthyoszauruszok, plezioszauruszok és a moszaszauruszok, pedig ezek nem tartoznak a dinoszauruszok közé.”

Igen, valszeg’ ahogy ma is vannak csupasz meg szőrös emlősök (és szőrzetben sem egyformák) úgy akkoriban lehettek vegyesen tollas s csupasz dinók, többféle tolltípussal.


“A Jurrasic Parkban pedig megmagyarázzák, hogy miért csupaszak a nagy részük.”


Igen, ezt tudom. Na de na, akkor is :(

Egyébként vicces ,hogy a Jurrasic Park 3-ban már megpróbáltak valami tollkezdeményt rakni a raptorok fejére, a World-ben meg egyáltalán nem volt tolluk, sőt még kicsit aránytalanabbak lettek mint előtte. Tudom ,hogy ez csak egy film s még csak nem ks dokufilm, tetszett is úgy ahogy, szép volt jó volt, csak na, érted.

2021. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. A wordben is van a fejükön toll, ha jól emlékszem. Szerintem amúgy mind1, mert az animációk nem lettek valami élethűek. Érdekes, hogy régebben, amikor még nem volt olyan fejlett a teknika tudtak jókat csinálni. Ennek az az oka, hogy vegyesen használták a fizikai és digitális kellékeket, ezért sokkal több pénz jutott egy digitális jelenet megvalósítására. A wordben már mindenhol CG dínók rohangálnak, de az olyan is.
2021. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!