Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok honnan tudják,...

Az állatok honnan tudják, hogy saját magukat látják a tükörben?

Figyelt kérdés
Elsősorban macskákra, kutyákra esetleg rágcsálókra gondolok (pl.tengerimalac).

2021. febr. 2. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
vagy egér.
2021. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az ember, tanulással. Féléves unokahúgom is nyúlkált a tükör felé, aztán jól meglepődött, hogy nincs is ott másik gyerek.
2021. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
46%
Az általad említett állatok alapjában ezt nem tudják. A főemlősök viszont egyből felismerik a tükörben önmagukat.
2021. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
nem tudják. az ember képes csak erre, és ő is csak kb. másfél éves korától. vannak erre kísérletek is, azon mérik, hogy kialakult-e már a gyermek éntudata. homlokrúzs-teszt, vagy valami ilyesmi néven fut, keressetek rá.
2021. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Tudják.

Ha a macskánk a tükör felé néz, és én mögötte megmozdulok, amit ugye csak a tükörben lát, egyből hátra fordul hozzám.

Ha elsétál a nagy tükrös szekrény előtt,már soha nem néz a tükörbe, tudja hogy az ő maga.

2021. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáim nem tudják,mikor eléjük állítottam a nagytükröt,hogy megmutassam nekik önmagukat,mondtam nekik egyenként,hogy te ez te vagy,bizony,látod,ez meg te,és ez pedig te.Szabályosan idegesek lettek,és vadul megugatták a saját tükörképüket.Később is megpróbáltam ezt mégegyszer,egy pici ideig nézték magukat,azután ugyanaz volt a reakciójuk megint,azután megint később megpróbáltam,de semmi változás,úgyhogy azóta többször már nem próbálkoztam ezzel.
2021. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
5-ös, 6-os, szerintem az ellentmondás abban rejlik, hogy a macska naponta látja magát a tükörben, a kutyák meg nem.
2021. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7.:Valószínűleg ez lehet az oka,igen.
2021. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet látni macskát, aki nem ismeri fel magát és felágaskodik a tükörképére, lehet látni olyat, amelyik oda sem néz. Lehet látni kutyát, ami megugatja, lehet olyat látni, amelyiket nem érdekli. Az mi kutyánk, amikor kicsi volt, megugatta magát a télikert üvegén, de már nem csinálja.

Az állatok megtanulják, főleg hogy odamegy és nem érzi a "társa" szagát. A delfinek, főemlősök is ugyanúgy tudják. Nem csak attól függ embernél sem, hogy milyen idős. Ha egy ember a vadonban nőne fel és először meglátná magát a tükörben ő sem tudná, hogy az ő. Egyrészt mert nem látott még tükröt, másrészt mert nem tudja hogy néz ki ő. Aztán hamar leesne neki, hogy ő van a tükörben.

2021. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak a delfinek és a majmok ismerik meg magukat a tükörben.
2021. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!