Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen achát csiga faj lehet?

Milyen achát csiga faj lehet?

Figyelt kérdés

drive.google.com/drive/folders/1BFjWC-6U-wodXRRLrLwc-jjvUO6sGDlX?usp=sharing


Lassan két éve, hogy az egyik baratomtól kaptam két achát csigát az egyik sajnos egy évvel később meghalt, teljesen váratlanul.A másik (aki nem halt meg) teljesen jól van csak szeretnék venni neki egy-két társat.

Úgy hallottam, hogy csak azonos fajból származó csigával lehet pároztatni, külöben hibrid csigák lesznek az utódok akik nem élnek sokáig. Emiatt szeretnék meggyőződni arról hogy mi a fajnak a neve, sokat kutattam az interneten de egyikhez sem hasonlít annyira.

Tényleg hálásan köszönök mindenfajta választ, segítséget.



2021. febr. 2. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Achatina (lissachatina) immaculata var. immaculata. A lissachatinát ha kihagyod akkor dob képet a gugli. A legkönyebb felismerni a relatív rövid, tömzsi házáról, ami sötétbarna színű sűrga házcsúccsal, a talpa narancssárgás és egy sötét, jól kivehető sáv fut a nyakán, aminek nincs elmosódva a széle.
2021. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha van bármi amit még tudni szeretnél, írj privátban bátran.
2021. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!