Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha kinti cicát ivartalaníttato...

Ha kinti cicát ivartalaníttatok bent kell lennie?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 nőstény cica ideszokott hozzánk, természetesen etetem és itatom őket, viszont úgy érzem kötelességem ivartalanítani őket. Nos az lenne a kérdésem, hogy kertes házban lakuk van egy épület teljesen rendben van, tiszta helyiség, hűtő, fagyasztó is itt van, viszont nincs benne fűtés. Bár tudom ezt az àllatorvos megmondja, de szerintetek mekkora probléma, ha addig abban az épületben lenne, ameddig fel nem gyógyul? Egyáltalán, hogy ez opció- e? Vagy mindenképp melegben kell a cicát ilyenkor tartani?
2021. febr. 2. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meleg kell neki. Szerintem egy kis hősugárzó is elég, ha nem nagy a helyiség. Az olcsó is meg elég jól melegít, esetleg kölcsön is lehet kérni.

Ilyesmire gondolok: [link]

2021. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Melegben kell tartani. Az enyémet pont Januárban invartalanítattam, és utána 2 hétig bent kellett tartani, illetve gallért kellett viselnie. Irtó cuki volt <3.
2021. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképp legyen meleg. Esetleg tegyél mellé forróvizes üveget. jpgy ne csak a levegő legyen körülötte meleg.
2021. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Legalább amíg elmúlik az altató hatása mindenképpen bent és felügyelettel.

Amíg galléros,addig én bent tartanám.

2021. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze így ezek alapján nyilván bent tartom ameddig fel nem gyógyul. Van egy kis kazánház rész ráadásul fával tüzelünk elèg jó meleg lesz rá. Addig berakom oda. Illetve annyi kérdésem lenne, hogy a cica viselkedése fog változni? Most kis hízelgős nagyon aranyos, viszont olvastam, hogy ivartalanítás után kicsit el is vadulhat. Nálatok előfordult ilyen? Illetve mit ajánlatok ivartalanítás után mikor kaphat enni inni? Miket adjak neki? Maradhat az amit eddig adtam? (Macskaszalámit és száraz tápot esznek). És mire ügyeljek majd nagyon?
2021. febr. 2. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Meleg hely kell nekik es minimum az elso 2-3 napban folyamatos figyelem is, ezert erdemes pentekre idoziteni az ivartalanitast, esetleg plusz egy nap szabit kivenni, ha kell.Nem vadul el a macska a mutet miatt, maximum lenyugszik, nem fog annyit csavarogni, jelolgetni.

Osszessegeben kb 2 hetig kell oket bent tartani, galler vagy ruha folyamatosan legyen rajtuk.

Macskaszalamit ne, sos, fuszeres, par % hus van bennuk. Mutet utani napokban valami puha, alutasakost kapjanak, utana mehet a tap. Ha a tap jo minosegu, tulajdonkeppen azon kivul nem is kell mas nekik. A hustartalomra figyelj, legyen minel nagyobb!

2021. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

5 lány cicám ivartalanításán vagyunk túl. Ugyanolyan cukik maradtak, mint előtte :)

Egyiküket kicsit megviselte az altatás, néhány napig nagyon félős volt, de egy-kettőre elmúlt.

Ameddig nem múlik el teljesen az altató hatása, addig maradjon a szállítóboxban. Érdemes addig mellette lenni, mert hányhat. Amikor már stabilan jártak, észnél voltak, kínáltam őket vízzel, kajával. Valamelyik rögtön evett is, valamelyik csak másnap.

Szerintem maradhat a kaja, ha híznának később, akkor válts. De ha kintiek, akkor szerintem mozogni fognak eleget, én előre nem aggódnék miatta.

2021. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!