Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Most ivartalanították a...

Most ivartalanították a nőstény cicáimat, mire figyeljek a legjobban? Baj, hogy nem adtak gallért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 nőstény cicámat most ivartalanították, nagyjából elmondta az orvos mire figyeljek ... de ti akik már átestetek ezen mit javasoltok? A cicáim most épp alszanak, ugye hánytak mikor hazajöttük, de az orvos mondta, hogy ez teljesen természetes. Amitől félek az az, hogy az ablakban vagy ide oda felugrálnak. Az ágyam viszonylag alacsonyan van az egyik cicu fel is ugrott és most itt alszik. Próbálom a lehető legtöbb figyelmet szentelni most nekik, de mit tegyek, ha esetleg az este folyamán az ablakba felugrik az egyik? Nem szakad szét a varrat? Vagy ennyire nem kell félnem? Bent tartom őket kicsit még kábák, de tudnak menni.
2021. febr. 18. 13:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Baj,hogy nem adtak neki gallért. Nekünk 2 hétig volt rajta,hol a lakásban,hol a garázsban pihent. Aztán szépen beforrt neki a seb,és nem tudta nyalogatni.
2021. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De szét is szedheti a varratot? Mert most attól félek, hogy esetleg kiszedi.
2021. febr. 18. 13:25
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon gallérotok a biztonság kedvéért rakj rá mert szét nyalhatja a sebet amivel sok baktérium rá kerülhet és elfertőződhet a sebe!
2021. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Most felment a párom, hogy hátha az állatboltban lehet venni. Az egyik cica nagyon nincs kibékülve vele, néha nyalogatná, de nem engedem neki. A másik cica pihen és egyelőre jól viselni.
2021. febr. 18. 13:43
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
4 napig csak jobb paté konzervet kapjanak , csmell sonka tejföl stb , legyen sok friss viz előttük .Ez nem nyomja a gyomrot az meg a sebet .Tubusos multivitamin kivonat gyull.csökkentőt is kaphatnak . 5.nap mehet a szaraz .
2021. febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Az jó nekünk mind a 4 macskánkat ivartalanítanunk kellet de eggyik se viselte jól.
2021. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a cicák?
2021. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Galler vagy ruha mindenkeppen legyen rajtuk! Ha tudsz rajuk figyelni, akkor majd vedd le roluk, de amint nem (akar csak ha pisilni mesz ki, annyi ido boven eleg ahhoz, hogy felsertsek a sebet) keruljon vissza rajuk. Az en nosteny cicamon varratszedesig volt galler, ejszaka, meg napkozben, amikor nem tudtam ra figyelni. Kibirta, nem viselte meg :)

En 3 napig voltam otthon vele, utana vissza kellett mennem dolgozni, viszont egyaltalan nem engedtem ugralni ekkor, ha lattam, hogy valahova ugrana, erelyesen raszoltam, kizokkentettem, es ez eleg volt. 3 nap utan mar lenyegesen jobban volt, es nem volt abbol baj, hogy felugrott az agyra. Az ablakparkanyokat eltorlaszoltam, mert az sokkal magasabban van, ugy nem tudott az ablakhoz menni.

2021. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A ruhát én csak azért nem ajánlom mert az zavarhatja a cicát és még idegesebb lesz
2021. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Ezek mind befogadott cicák, illetve az egyik a szomszédból jött (meghalt a gazdi). Az egyik 4-5 éves körüli lehet, a másik pedig 2 éves. A 2 éves nagyon nyugodtan viseli hálaistennek. Gallért pedig találtunk a cicának, de mindig nyalogatná a sebet, nem fog a cica megvadulni? Vagy majd megszokja? Nem tetszik neki a gallér sem. Most bent vannak meleg helyiségben, de folyton kiakarnak menni. A nyugodt cica evett is pár falatot (a doktor úrtól vettem 2 konzervet), a galléros cica meg nagyon éhes, de nem adok túlzottan sokat neki, csak kézből etetem. A gallér miatt amúgy sem tud enni.
2021. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!