Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítő kutyák iskolában?

Segítő kutyák iskolában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég hallottam hogy Amerikában az A.D.A. szabály alatt legális segítő kutyát (nem terápiás kutyát) vinni az iskolába (ha jól tudom csak főiskolába) azonban arról már nem találtam sokmindent hogy Magyarországon mik erre a szabályok. Hazánkban is megengedett regisztrált gazdinak regisztrált segítő kutyával iskolába mennie?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



#kutya #iskola #fogyatékosság #segítő kutya #Kutyával iskolában #Segítő kutyák
2021. febr. 18. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges mindenképpen kutyát igénylő esetekben pl vak, de általános és középiskolába nem ajánlott vinni. Stressz a kutyának
2021. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
#1 Azt amúgy realizálod, hogy a kisegítő kutyusoknak ki vannak képezve? Legyen az adott hely reptér, zsúfolt bolt, vagy iskola...csak a gazdájukra figyelnek.
2021. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen tudom, nálunk volt előadáson egy kutyakiképző aki segítő kutyákat képzett, és ő mondta hogy nem ajánlják hogy bevigyék általánosba meg középiskolába mivel egy gyerek egyedül annyira nem képes kontrollálni a kutyát hogy az tényleg jó legyen, illetve szünetben ha a kisgyerekek rárepülnek jajj de cuki az nem épp komfortos egy kutyának...

Meg iskolában általában vannak segítő tanárok így a kutya ott feleslegessé válik

2021. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én vak vagyok. Valóban, küözépiskolában nem ajánlották, hogy kutyát igényeljek, pedig az osztálytársaim nagyon nyaggattak érte. Na, pont ezért nem is igényeltem, mert tudtam, hogy a szegény kutya egész nap agyon lenne nyúzva. :)
2021. márc. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!