Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem eszi a szépiát az...

Miért nem eszi a szépiát az Achát csigám?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár hete vettem egy csigát, rendesen eszik is, de a szépiábol egyáltalán nem fogy. Vizezésnél mindig kiveszem, hogy ne ázzon el, ezért azt, hogy átlenne ázva, azt kizárnám. Esetleg valami tanács ezzel kapcsolatban?

Illetve az állatnak látszólag semmi baja, élénk, sokat csúszkál, rendszeresen eszik, a páratartalom és a hőmérséklet is megfelelő, illetve a nedvesség is.



2021. febr. 19. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Finnyás.
2021. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha finnyás akkor mivel hejettesítsem? Olvastam már mindent is, hogy tojáshély, elhullott csigaház, futor...
2021. febr. 19. 16:25
 3/8 anonim válasza:
100%
Az én csigám , jelenleg elvan szépiával , viszont az előző csigámnak ugyanez a problémája volt. Neki a kálciumtömb segített. Az jól helyettesíti a szépiát , de ha finnyás az úriember , akkor rá is szoktathatja...
2021. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

De ha ezekből hiány van , akkor elvileg alkalmazható tojáshély is.

Ezt gyakorlatban , még nem próbáltam , viszont a tenyésztők ajánják.

2021. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sántacsiga ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdéseket, beleértve a többit.Én egyszerűen betettem a terrárium aljára és szorgalmasan részletezték. Ez jól látható a szépián! De vigyázat: van hasonló formájú ún. Csőrkoptató madaraknak- arra rá se néznek! Nem jut eszembe miből van. És nem vettem nekik ízesített se! 5 évig laktak nálam. Állítólag bőrön keresztül is felszívódik, szeretnek ráülni.
2021. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 kipróbálom, köszönöm :)
2021. márc. 1. 21:27
 7/8 A kérdező kommentje:
#4 a tojáshélyát sem eszi, de vettem kálcium port, azt szerencsére fogyasztja.
2021. márc. 1. 21:28
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 örülök, hogy neked ilyen cigád volt,ettöl függetlenül nem mindegyik fog így viselkedni. Az enyém, válogat, kajából egyaránt. Van amit ő nem eszik meg, de a másik meg igen.
2021. márc. 1. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!