Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy működik ez? Szerintetek...

Hogy működik ez? Szerintetek jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom, hogy mivel is szeretnék foglalkozni :(

Van egy beteg kutyusunk aki rengeteg törődést és szeretetet igényel, de sajnos az ilyen kutyákhoz nem sok embernek van türelme. Ezért jött az ötlet hogy ilyesmivel szeretnék foglalkozni azt olvastam ilyenkor jó létrehozni egy alapítványt, és nem is nagyon találtam olyan szakmat/tanfolyamot ami ilyennel foglalkozna és megfizethető lenne egy pályakezdőnek. Hogy is működik ez pontosan? Jó döntés lenne?



2021. febr. 27. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az az ilyesmi?
2021. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beteg kutyákkal, akik több figyelmet igényelnek mint amit a gazdijuk tud adni, vagy épp betegen már nem akarja a kutyust és inkább elaltattatná. Pl. egy állatenhelyhez hasonló hely csak beteg kutyákkal és persze jóval kevesebbel hisz a lényeg az hogy megkapjak azt a figyelmet, törődést amit igényelnek. Persze csak ilyen +ként, azzal tisztában vagyok hogy ebből nem lehet megelni
2021. febr. 27. 22:03
 3/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha a gazda már nem akarja megtartani, mert beteg az állata, akkor az állatnak is jobb, ha elaltatják. A betegsége szenvedést okoz, és nincs körülötte család, akik legalább a szeretetükkel enyhítenék a szenvedést. Egy ilyen alapítvánnyal az a probléma, hogy sok állattal kell foglalkozni, ebből kifolyólag egy állatra kevés idő jut. Ezek az állatok ugyanúgy majdnem folyamatos törődést is igényelhetnek, mint a nagybeteg emberek. Ha ezt nem kapják meg, akkor csak a szenvedés marad nekik, mert nem tudják lekötni magukat, mint az emberek. Minél több állaton próbálsz segíteni, annál kevésbé tudsz segíteni. Az eutanázia nem kegyetlenség, ha máskülönben szenvedne. Akkor kegyetlenség, ha az állat egészséges, csak senkinek nem kell, ezért pénz, idő, és helytakarékosság miatt inkább elaltatják. Nem mindig az a legjobb, és legkegyesebb megoldás, ha életben tartasz egy állatot. A szánalomnak azt kell néznie, mi a legjobb az állatnak. Persze ez csak olyan esetben igaz, amikor az állat szenved. Kizárólag ilyen esetekben indokolt az, amiről beszélek.
2021. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lényeg pont az lenne hogy kapjon egy új esély ahol családi környezetbe megkapná a szeretetet és nem 20-30kutyarol van szó,csak annyirol amennyi tényleg meg tudja kapni az igényelt időt
2021. febr. 28. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen gazdik már nem adják más személynek a kutyáikat, inkább elaltatják ami jobb is az állatnak. A kutyának nehéz elszakadni a családtól, és beszokni egy újba főleg ha beteg. (Nagyobb szenvedés mint a betegség) A gazdinak is nehéz elszakadni a beteg kiskedvencétől, és aki szereti a kutyáját az ilyenkor is szereti, és vele marad.


Szerintem ez az “alapítvány” nem lenne életképes, egyszerűen honnan lenne elég fedezet biztosítani az állatok gyógyszereit, kezelési költségeit, etetését stb. Egy beteg állatnál a költségek hamar tudnak ugrani 100-200 ezer forintos kategóriába. Mert nem csak a szeretetről meg a törődésről szól ez az egész, még a nagyobb menhelyek támogatókkal sem tudják ezeket biztosítani, te hogy tudnád?


Ez amit felvetettél, mindenkinek megterhelő lenne neked, a kutyának, a gazdinak.

2021. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Komolyan elragadnád a gazdája mellől a beteg kutyát, és áttennéd egy új családhoz, hadd szenvedjen még "szeretetben" évekig az állat?

Olyan buta vagy, hogy az már fáj, és az a szomorú, hogy fel sem fogod, mit próbálunk itt megértetni veled.


Képzeld, a gazdi NEM szmétségből dönt az altatás mellett - nyilván nagyon örül neki, hogy végre eltemetheti a kutyáját -, hanem mert SZÜKSÉGES.

Mert pl. erős fájdalmai vannak az állatnak, nem kap levegőt, képtelen már lábra állni, nem tud enni, csak vegetál, stb. stb.

És igen, ilyenkor a LEGJOBB döntés az altatás. Pont.


Ne te döntsd el egy beteg állatról - akivel egy másodpercet nem töltöttél előtte -, hogy mi a jó neki.

2021. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6 Én vagyok buta? Azért mert szerintem megerdemel mindegyikük egy második esélyt? Képzeld van olyan aki azért altatja el a kutyáját mert vak vagy épp már süket nem érdemel meg egy helyet ahol öreg kárát toltheti? Csak mert a gazdinak nem kell már így? Van ismerősöm aki sajnos ezért rakta az utcára a kutyáját és ezért altatta el. Remélem téged is elaltatnak mert megvakulsz vagyegsuketulsz.

És az ilyen kutyák nem mindíg vannak szerető családba, a miénk pl egy családtól került ide ahol ütötték mert beteg volt amiről nem is tehetett és ha nem veszzuk ide kiraktak volna ez jobb?

2021. febr. 28. 12:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azokról a súlyos beteg kutyákról van szó akik menni alig bírnak, hanem azokról akik menthetők egykis torodessel és szeretettel és persze gyógyszerekkel. Mert ők is megérdemlik hogy boldog életük legyen ahelyett hogy kiteszik /bántják őket vagy épp elaltatjak ahelyett hogy egy kicsit jobban odafigyelnenek rá /torodnenek vele.
2021. febr. 28. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!