Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kicsi (kb fél cm hosszú),...

Kicsi (kb fél cm hosszú), vékony vörösesbarna kukacok jelentek meg a szobámban. Ami azonban ennél is jobban aggaszt, hogy az ágyamban, és annak környékén jönnek elő. Egyáltalán mi lehet ez? Honnan jöhetnek elő? Mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés

A mostani ágyamat 4-5 éve vettem. Azelőtt nem volt ilyen problémám, viszont nem emlékszem pontosan mióta is jöttek elő ezek a kukacok (talán 2-3 éve találkozhattam a legelsővel). Eleinte tényleg csak 1-1 bukkant elő, azt hittem talán az ablakon másznak be (ott egyébként is minden féle bogár bejön), azonban most lett kitapétázva a szoba, és több ilyen kukac is előkerült. Arra gyanakszom, hogy a mostani ágyamból származnak, talán a fában bújtak meg, de az is lehet, hogy a padlószőnyegből jönnek. Érdekes, mert csak az ágyban és környékén találkozok velük, a szoba többi részében nem.

A segítségetek kérem!


2010. aug. 17. 22:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
Sztem ezekből lesznek a molylepkék, nem?!?! Nekem is voltak, kell venni ellenük szert, vannak, szinte bármelyik boltban lehet kapni, de nem biztos, csak én gondolom, h azok ...
2010. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nálam csak a padlón volt 1-1 ritkán
2010. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyen volt? [link] Ez a szalonnabogár, ennek láthattad a lárváját (alsó képen).

Ilyen nálunk is van/volt, a gyapjú ágyneműtt ette. Most tettünk molyirtót a szobába, és levendulát is aggattunk mindenfelé. Hogy használt-e, még nem tudom... :S

2010. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kifejlett molylepkéket nem szoktam találni a lakásban. Gondolom, ha molylárva lenne, akkor lepkének is lennie kéne néha, de nincs.

És csak ebben a szobában van, máshol nem.

2010. aug. 17. 23:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Találkoztam már teljesen fekete kitinszárnyú apró bogarakkal is ugyanebben a szobában. Ez a link hasonlít rá, valóban: [link]
2010. aug. 17. 23:14
 6/11 A kérdező kommentje:

Így néznek ki:

[link]

2010. aug. 17. 23:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem valami szalonnabogár lehet akkor is, csak más faj... :S

[link] egy ilyet találtam...

2010. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link] -> "állati eredetű anyagokon (bőr, húsáru, szárított hal, bél, gyapjú, selyem) károsítanak."

Konkrétabbat is találtam: szűcsbogár. [link]

Sajnos írtásról neten nem találtam semmit, pedig engem is érdekelne, de porszívózás, tisztíttatás, télen kirakni fagyni... Az ágyban nézz át mindent, szedd, porszívózd ki őket egyesével. És ellenőrizd rendszeresen azt a részt, ahol megtaláltad őket. Egy idő után csak eltűnik! :D

2010. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg szűcsbogár lesz!

Köszönöm a segítséget! :)

El is kezdem irtani ahogy tudom!

2010. aug. 18. 00:34
 10/11 anonim ***** válasza:
mi történt azóta? :O
2012. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!