Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez így megfelelő lesz az...

Ez így megfelelő lesz az állatoknak?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 10 éves kutyusom akinek most csak az alja dolgokat tudom nyujtani.

Ezalatt olcsó tápot, hiányos felszerelést (1 póráz, 1 játék, nincs fekhelye, stb.) értek.

Pár év múlva (kb.3 év) már magasabb lesz az ösztöndíjjam (60.000 Ft környékén) így betudok segíteni a családi kasszába.

Többek közök tervezek minőségibb felszerelést venni illetve minőségibb kaját (pl.Brit Premium).

És gondolkoztam egy nagyobb kutyus befogadásán gyepmesteri telepről esetleg akár még egy cicát is szintén gyepiről.

Nekik is vennék normális felszerelést és minőségi tápot.

Ezek mellett régi álmom egy kígyó is, szóval annak a beszerzésén is gondolkoztam.

Tudom, hogy így soknak hangzik de ha normális felszerelést illetve minőségi élelmet biztosítok nekik akkor szerintem lehetséges.

Havonta kb. 30.000 Ft-ot az állatok etetésére szánnék.

Illetve ez mellett minden hónapban 15.000 Ft-ot elraknék vagy oltást fizetnék belőle, esetleg kozmetikát (3 havonta vinném a 2 kutyát és a cicát) mert szerencsére itt elég olcsó, szóval a három állat 10.000 Ft-ból kivan.

Szerintetek jó ötlet ez az egész? Vagy nem tudnám fenntartani őket?


2021. márc. 4. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyeneken inkább ne is gondolkozzál,felejtsd el.Inkább próbáld meg azt az egy állatot amid van normálisan ellátni.Mi az hogy nincs fekhelye?Ezt nem értem.A kutya pedig bármivel eljátszik,adjál neki valamit,és elvan vele.
2021. márc. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Az lenne a megfelelő az állatoknak, ha megkímélnéd őket az éretlen hozzáállásodtól. 12 éves koromban voltak utoljára hasonló terveim. Szerencsére azóta felnőttem. Ezt ajánlom neked is.
2021. márc. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így sok. Ez nem csak pénz, de idő is, sőt, ahogy az előző mondja, hozzáértés is. Sok lenne ez egyszerre. Szerintem inkább akkor tervezz ennyi állatot egyszerre, ha már különköltöztél. És ahogy mondták az előbb is, egyenlőre felejtsd el.

Egyébként pedig ez nagyon sok állat úgy, hogy nincsen saját kereseted. Hiába adod be neki a kötelező oltásokat stb., bármikor baj lehet és akkor borul a bili. Például kiderül hogy egy komolyabb szervi elégtelensége van az egyik kutyusnak, és komoly összegeket kell a gyógyulásáért kifizetni az orvosnak. E mellett még lenne még egy kutyád, cicád, és egy kígyód, akire továbbá is ugyanannyi időt és pénzt kéne szánni. Kisebb gondok pedig bármikor felmerülhetnének velük, amik szintén pénzbe kerülnek. Hidd el, nem vagy te erre felkészülve sem anyagilag, sem máshogy. Tényleg gyermekded álomnak hangzik.

2021. márc. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom ez a kutya akkor került hozzátok, mikor te még gyerek voltál, így sok beleszólásod, tapasztalatod nem volt, mivel s hogy kellene gomdozni.


Amíg el nem költözöl, próbáld meg ennek a kutyának javítani az életkörülményeit (fekhelynek akár egy összehajtogatott kényelmes pléd is jó pl) addig pesig kérdezz, fejlődj sokat a többi állatod témájában, és az elköltözésed alkalmából, ha el tudod magadat is látni, kezdd a kígyóval, mert sok időd, a kezdőknek adott alja munkákkal nem lesz, mert a 65 ezer ft-os ösztöndíjad nem lesz elég ennyi állatra.

2021. márc. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

60.000 forint... Számold ki, hogy mennyit költesz magadra (kaja, tankönyvek, jegyzetek, ruha, rezsi, autó-ha van, szórakozás).

Már rájössz, hogy saját magadra nem elég az a pénz. Eleve 50.000 lesz belőle ha van bérleted vagy kocsid.


30.000 forintot költenél az állatok etetésére és a maradék 30-ból egyéb dolgokra. Szerintem inkább mondj le a második kutyáról, pláne ha az elsőnek nincs meg mindene. Ennyi pénzből normálisan élni sem lehet, nemhogy 2 állatot eltartani és akkor még nem vitted őket orvoshoz.

2021. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!