Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire érzed problémának,...

Mennyire érzed problémának, hogy jobban szereted az állatokat, mint az embereket?

Figyelt kérdés

Kifejezetten olyanok válasza érdekel, akik így érzik, kérem azokat, akik nem így érzik, keressenek másik kérdést maguknak, mert itt nem lesz releváns a válaszuk.

Tehát, van egy férjem, szüleim, testvéreim, barátaim stb. és szeretem őket, de úgy érzem a cicáimat jobban. Ők mindig boldoggá tudnak tenni, imádom nézni, fotózni őket, játszani velük... Kötődési zavaros vagyok, az is csoda, hogy férjhez mentem, hiszen mindig küzdöttem az emberi kapcsolatokban a kötődéssel. Vannak régi, évtizedes kapcsolataim, és szeretem őket, örülök nekik, ha találkozunk, de úgy érzem, ha egyik napról a másikra eltűnnének, nem okoznának olyan nagy törést.

Úgy érzem az embereknek meg kell felelnem, velük vannak konfliktusok, eltérő célok, amiket sokszor igazítani kell, tehát mindig járnak kisebb-nagyobb erőfeszítéssel, míg egy állattal sokkal egyszerűbb, sokkal könnyebben hoz elő belőlem öröm érzetet a puszta jelenlétével. Lelkifurdalásom van, hogy így érzek, és próbálok jobban kötődni az emberekhez, de nagyon nehezen megy, pedig nem panaszkodhatok, kedves, szeretnivaló emberek vesznek körül. Nem velük van a gond, hanem bennem van egy bizalmatlanság, egy gát az emberek felé, ami az állatok esetében nem jelenik meg.

Nos, olyanok válasza érdekel, akik hasonlóan éreznek, hogy ti erre mennyire figyeltek, mennyire törekedtek változtatni ezen?


2021. márc. 12. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hogy az én válaszom sem releváns, mert én a családtagjaimat ugyanannyira szeretem mint az állatokat, de alapjában véve utálom az embereket, többre tartom az állatokat.

Nekem ez nem probléma, és soha nem érdekelt hogy ki mit gondol rólam ezért, hiszen olyanoknak a szavára sem tudok adni akik nekem nem számítanak. És mivel egy kezemen meg tudom számolni azokat az embereket akik számítanak, a többi mondhat akármit, nálam előrébb vannak az állatok.

Nem tervezek változtatni rajta, boldog vagyok így.

2021. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Pasiként írom, hogy sokkal jobban szeretem a Cicáimat és mindent megteszek értük! Az emberek nagy részét meg egyre jobban utálom. Lassan már senki sincsen körülöttem. Nyilván magamnak is köszönhetően. De úgy érzem, már csak visszaadom, amit kapok. Mindenhol. 😊 Szóval, számomra teljesen normális, ahogyan élsz és érzel.
2021. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A családtagok nálam is kivételek, de általánosságban én is többre értékelem az állatokat, mint az embereket. Szerintem semmi gond nincs ezzel. Állatorvos vagyok:D Ez szempont is volt a szakválasztásnál. A könyvek fölött ülve sokszor gondoltam rá, hogy az emberek gyógyítása nem tudna kicsit sem motiválni, hogy elvégezzem ezt a nehéz szakot.
2021. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Ezt hívják úgy, hogy szociopátia és nem, nem normális, sosem volt az.

A gyakorin persze nagyon népszerű, mert itt gyűlnek össze.

Ez mindig egyéb mentális betegségekkel függ össze, pl depresszióval, szorongással, pánikbetegséggel. A beteg sosem kezelteti magát, mert nem mer elmenni szakemberhez. Az állatokat csak eszköznek használja, mert a magányt csak így tudja kezelni.

Azért az online térben gyűlnek össze, mert itt nem kell szemtől-szemben kommunikálni senkivel, ami szorongást okozna nekik.

A legtöbb teljesen reménytelen eset.

2021. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Én szerettem volna az embereket, nagyon jól éreztem magam életem során két helyen. Középiskolás éveim végén már egy nagyon jó társaság tagja voltam, és az első munkahelyemen is. De sajnos kicsit fura vagyok, arra gyanakszom, hogy jól funkciónáló autista vagyok, mindemellett túlérzékeny, és erős sziciális fóbiám van, nagyon lassan illeszkedek be. Nagyon sok munkahelyen direkt kikészítettek a kollégák, összefogtak ellenem, hát panaszkodhatnék hogy melyik helyen mit kellett elviselnem. Annyira elment az önbizalmam, meg más traumák is értek fiatalon, hogy mára elég defektes vagyok, évek óta most nem dolgozom. Próbálom összeszedni magam, de olyan munkát szeretnék, ahol nem kell emberekkel dolgoznom. Nagyon félek tőlük már, irtózom a látszólag kedves emberektől is. Már a covid előtt is inkább átnentem az utca túloldalára, ha szembe jött velem valaki. De kettősség van bennem, mert egyik oldalon szeretnék segíteni az embereknek, mondjuk valami szociális segítő szívesen lennék, de másik oldalon meg gyomorgörcsöm van tőlük.


Az állatokat végtelenül szeretem, és nem csak a kutyát-macskát, minden állatot. Ezért nem eszem húst, tejterméket, csak jól tartott tyúkok tojását. Nekem ketreces, meg mélyalmos tyúkok tojása nem kell. A szívem vérzik a húsiparban tartott állatokért, ahogy bánnak velük, láttam felvételeket, sajnos nem egyedi esetek. Nem veszek állatkísérletes kozmetikumokat, és vegyszereket, bőr vagy szőrme ruhát. Már tiniként sem vettem meg a bőrkabátot. Az állatokat és a természetet nagyon sajnálom az ember miatt, mert kizsákmányoljuk és tönkretesszük őket. Sorban pusztulnak ki az állatok mert elvesszük a természetes élőhelyüket, nekem ez nagy szívfájdalom. Ennyit tudok tenni.

2021. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Én csak azt tudom tanácsolni neked, hogy emiatt ne legyen lelkifurdalásod. Semmi baj nincs veled, mert te tisztában vagy azzal hogy kik vesznek körül, milyen emberek, nem akarnak neked rosszat, és neked sincs semmi bajod velük.

Egyszerűen csak nem érdekelnek annyira, de ez nem baj, nem kötelező hogy erdekeljenek.

A baj azokkal van, akik ezt kivetítik másokra, hogy csakis a másik a hibás, a rossz, az ártalmas számukra.

2021. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy fogalmaznék, hogy vannak a környezetemben emberek (család, barátok), akiket nagyon szeretek. Az állataink pedig szintén családtagok.


Minden állatot szeretek és minden állat felé (legyen az kutya, madár bármi) szeretettel fordulok és segítek ha tudok. Anno az emberekkel is így voltam, de annyi pofáraesés és szívás után a szűk körömön kívül nincs szükségem az emberekre.


Egyszerűen idegesít az a sok álszent barom (mint pl a 4-es), aki megjátssza, hogy mennyire emberbarát, de az anyját is eladná 10 forintért és a marha nagy empátiája mellett simán elmegy egy földön fekvő ember mellett vagy még bele is rúg ha tud.


Irodában dolgozom, rengetegszer fog el az undor amikor hallom, hogy ki kivel csal kit, kit beszélnek ki a nagy valaga miatt, ki kinek a hátán kapaszkodik fel, hogy 10.000 forinttal többet keressen.


Szóval én nem érzem hátránynak, hogy megundorodtam az emberektől, házas vagyok, vannak barátaink, jól érzem magam és ha választhatnék egy iroda és egy állattal teli tanya között, akkor az utóbbit választanám.

2021. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De, sajnos ez azért hosszú távon probléma. Pl. munka után hazajövök, sokkal szívesebben vagyok a cicáimmal, mint a férjemmel. És nem azért, mert nem szeretem a férjemet, hanem mert elég introvertált vagyok, a munkahelyemen folyamatos az emberi kontakt, így mire hazaérjek, már a férjemhez sincs kedvem, csak az állatokhoz.

Vagy pl. ha jön a legjobb barátnőm, arra is rá kell készülnöm lelkileg, mert előtte nem örülök túlzottan, és inkább feladatként gondolok rá, hogy na, "ezt is meg kell csinálni a héten", vendégül látni xy-t. Aztán, ha jön, akkor már tök jó, utána is felvagyok töltődve, és érzem, hogy szeretem őt, csak előtte mintha nem lenne rá, mint emberi kapcsolatra igényem.

A 4-es válaszoló jellemzői sajnos igazak rám, nem véletlen született a kérdés. Szorongó vagyok, depresszióra hajlamos, és azért imádom az állatokat, mert ők jelentik azt a biztonságot, ami eredendően nincs bennem, és az emberek nem tudják pótolni. Szóval én ezen nagyon szeretnék változtatni, de terápia ide, vagy oda, ez pár éve nem sikerül. Természetesen senkit nem ítélek el, aki nem így éli meg, akinek ez nem jelent problémát, csak szerettem volna beszélgetni hasonló emberekkel.

2021. márc. 12. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Minden embert nem szeretek, minden állatot sem (pl. a büdös címeres poloskát utálom), de akik fontosak számomra, akár ember, akár állat, őket egyformán szeretem nagyjából.

Viszont az jutott eszembe a kommentedről, hogy a munkádat amúgy szívesen csinálod? Nem lenne jó azon változtatni? Hiszen nem is biztos, hogy a cicáid miatt kerül hátrányba a férjed, mert a munkád szívja le ennyire az energiáidat, hogy utána már inkább elvonulsz.

2021. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is így van, nem vagyok idős, csak 15éves vagyok de már most azt érzem hogy az emberekben nem lehet meg bízni. Az álatokat imádom, van olyan hogy beszélek is hozájuk. Vagy magamban beszélem meg hogy mit kell csinálni és nem is szeretek emberekel beszélgetni, vannak barátaim de eddig még nem alakítotam ki túl szoros kapcsolatokat. És nem is nagyon szeretnék, egy ember halála sem nagyon ráz meg, de nincs ezek miatt bűntudatom.
2021. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!