Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tapasztalatok a görög teknős...

Tapasztalatok a görög teknős tartásról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy görög tekit de előtte mindent meg szeretnék a tartásáról tudni. Esetleg tapasztalat?

2021. márc. 22. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 görög teknősöm van.

120x60-as terráriumban vannak, erdei föld van az alján, az a jó ha minnél vastagabban. Faforgácsot és társait semmiképp nem ajánlom!

A terráriumba kell továbbá fénycső, ebből ultraibolyát javaslok. Nappal 24 fok körül, este 18 fok körül legyen. Naponta kell takarítani a kajamaradékot és a kakát,valamint természetesen mindig kell friss ivóvíz nekik. Olyan itatót vegyél, ami lapos és kényelmesen hozzáférnek. Én teljes nagytakarítást 3 havonta szoktam. Ilyenkor lefertőtlenítem, aljzatot cserélek.

Nyaranta mikor szép idő van akkor ki szoktam vinni őket levegőzni, azt imádják! Van egy kis kinti kifutójuk, ott biztonságban vannak.

Enni főként lágyszárú növényeket esznek. Szoktam rá tenni még korvimin port is, ez egy táplálékkiegészítő. Néha vitamin és gyümölcs mehet nekik.

Nagyjából ennyi :)

2021. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. márc. 22. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!