Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem undorító a...

Csak szerintem undorító a budapesti Állatkert?

Figyelt kérdés

Voltam egy csomó állatkertben az országban, mindegyik igényes volt, de a pestiben nagyot csalódtam.

Ti hogy vagytok vele?



2021. márc. 25. 14:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nagyon kicsi, és senki ne monsja hogy okés hogy egyik oldalról vonat zörög masik oldalról meg autó pöfög
2021. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Én egyáltalán nem találtam undorítónak. Tény, hogy a nyíregyházi számomra szebb, rendezettebb, de a pestit sem nevezném undorítónak. Sok ritka faj van, és mindig van valami újdonság amikor megyünk. Amit én kicsit nagyobb problémának tartok az a tájékoztatás hiánya. Sok helyen nincs kirakra hogy most éppen milyet állat van ott, illetve pár szó róla. Kisgyerekeim vannak, folyamatosan érkeznek a kérdések, hogy ez milyen állat, stb. Egy zebráról még meg tudom mondani hogy zebra, de a sok maki, csúszó mászó már okoz némi fejtörést. Szóval a tájékoztatáson lenne mit csiszolni.
2021. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Igen, csak szerinted. Nem azt mondom, hogy a világ legcsodálatosabb állatkertje, de magyar viszonylatban egyáltalán nem rossz, semmiképpen sem undorító.
2021. márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Miben csalódtál pontosan?

Mert szerintem nagyon szép, ízléses állatkert. Én is voltam sok külföldi állatkertben és össze se lehetne hasonlítani őket a budapestivel.

Budapestiben szép, tágas kifutók vannak. Több helyen az állatok között tudsz sétálni, vagy ott van a lepkeház ahol repkednek körülötted a a szebbnél szebb pillangók. Állatok mellet gazdag a növényzet is, szép parkosított részekkel. Más országokban amit láttam, kicsi kifutók, tiszta beton alig valami növényzet, általában unalmas, semmi extra helyek.

Mellesleg a feleségem japán. Le volt döbbenve ő is és a családja is, hogy ilyen gyönyörű, "interaktív" állatkertben még sosem járt.

2021. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
5, magyar viszonylatban? Szerintem a szegedi vadaspark, debreceni/nyiregyhazi/veszprémi allatkerek ezerszer igenyesebbek, normális méretű kifutokkal
2021. márc. 25. 14:35
 6/22 anonim válasza:
53%
Meghaladott műfaj, bizonyos állatokat nem volna szabad itt tartani. Egy teknősnek eléggé mindegy hogy hol van, de főemlősöknek, nagy szabad térhez szokott állatoknak ez valószínűleg kínzás. Az állatkert akkor volt divat amikor nem volt színes TV, és ez egyfajta élő múzeum volt. Manapság egyre inkább megkérdőjelezhető. Persze nehéz ügy, mert bizonyos részei gyerekekkel pl nagyon érdekes lehet.
2021. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom tervben van hogy felújítják a közeljövőben. Olyan amilyen, de semmiképpen nem undorító.
2021. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Én a Szegediben csalódtam jobban. Eleve az, hogy az állatkertben kutyát tartanak, ráadásul nagyon rossz állapotban volt, egyszer tele volt vele az internet, ki volt kopva a szőre és daganatos volt.

A másik meg ahogy a nyulakat tartják. Soha nem láttam az ottani nyulak előtt szénát, pedig az a fő táplálékuk. Salátát, paprikát, paradicsomot, kukoricát meg napraforgó magot adnak nekik, ezek közül egyiket sem ehetik a nyulak.

Na most akkor ha kutyát meg nyulat nem tudnak normálisan, igényesen tartani, akkor vajon hogy tarthatják az egzotikus állatokat?

2021. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Biztosan nem csak szerinted. Sok fura ember van.

De én semmi undorítót nem találok benne. Nem a vadaspark jellegű állatkertekkel kell összehasonlítani, hanem a városi, viszonylag kis alapterületű intézményekkel.

2021. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Folyamatosan bővítik, lesz az a nagy fedett buborék is, az akváriumok is jók lettek, szerintem egyre jobb, főként pl a 80-as évekhez viszonyítva, akkor milyen volt, csupa beton...
2021. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!