Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ugratáskor (mind a 4 lábán...

Ugratáskor (mind a 4 lábán kellően szoros) fásli vagy ínvédő+bokavédő védi jobban a ló lábát?

Figyelt kérdés
ezen leginkább az ínhúzódások, dagadások elkerülését értem!
2010. aug. 19. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az ínvédő. Meg a fásli könnyen elszakad, bármilyen jó minőségű/jól van felhelyezve.
2010. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

dehogy szakad! fáslit is ínvédőt is használok mikor melyiket. Most a pacim lába bevan sajnos dagadva mert belerugott a karámba, pl. amikor visszaszoktatom az edzésbe, akkor fásli lesz rajta. Régi lovamnak fáslizni kellett mindig a lábát, évekig fásliztam, egyszer sem szakadt el!


Csakhogy azt olvastam az ínvédő a tartóinakat vagy milyen inakat tartja ugrás érkezésénél.. :/ Válaszokat kérnék,köszi! :)

2010. aug. 19. 22:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugratáskor az ínvédő jobb, fásli inkább gyengébb lábú lovakra, esetleg terepre jó. (Bár ott 10-ből 9-szer elhagyod. :P)

Az ínvédő úgy van felépítve, hogy az inakat támasztja, így leérkezéskor jobb, a fásli meg csak rátekered, az is tart, mert szoros, de az ínvédő lényegesen hasznosabb.

2010. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, és bokavédő nem muszáj, max akkor, ha a hátsó lábait összeüti a ló, menet közben. De az nem olyan szükséges, nem a hátsóakkal ér le előbb a földre ugrás után.

(Jó esetben...)

2010. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben.. bár (hátsó bal van bedagadva) ha visszajött a munkába egy ideig fáslizni fogom a sérültet. Igazad van gyengébb lábú lovakra való. Előző lovam- sajnos elpusztult szívrohamban- lábát tönkretették, elhasználták, az ina csúnya volt, na vele fásli nélkül egy lépést sem. Most egy 3 éves kis kancám van, egészséges lábú, de rettentően féltem nehogy ínhúzódása legyen. Most is olyan bűntudatom volt, sztem miattam dagadt be a lába.. Belerugott a karámrúdba kicsit pihentette a lábát de nem sántított, hát hagytam, ő meg randalírozni kezdett az udvarban, mindent átugrott, stb. A végén lehűtöttem a lábait, de másnapra 3szorosra dagadt a sérült.
2010. aug. 19. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilván az véd jobban, aminek a nevében is benne van hogy védő. Ez olyan, mintha egy sportoló befáslizná a lábát, vagy venne egy király cipőt. A kettő nyilván nem ugyanaz, a fásli egy általánosabban használható dolog, de kevésbé hatékony, az ínvédő meg célzottan teszi a dolgát.

Egyébként a helyzet nagyon egyszerű, nézz meg egy profi versenyt a tv-ben. Tuti, hogy nem a rosszabb megoldást fogod látni a több tíz milka értékű lovak lábán...

2010. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább ínvédő, márt csak azért is mert nagyobb mechanikai védelmet ad, ha pl lehúzza a ló a rudat.
2010. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez teljesen mind1. ugyan arra a célra szolgál mind2.

én ezt javaslom.:

Ínvédő és bokavédő.!

és minden ugratásd után kend be a csánkjáig a lábát AGYAGGAL.!!

Az agyag tökéleteesen kiszívja aló lábából az izületeket.én is ezt csinálom.!!

és mindenn lovaglás után amikor nem ugratsz akkor pedig a patikákban lhet kapni hűtő gél-t kifejezetten állatok lábára. azzzal maszírozd be neki a lábát(:

én már jópár éve ezt csinálom.BEVÁLLT!!

10éve lovagolok.

14/L

2010. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!