Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Legtöbb ember háziállatok...

Legtöbb ember háziállatok közül miért a kutyát vagy a lovat szereti legjobban?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Én a macskákat.
2021. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ezek idomulnak leginkább az emberhez, mivel ők lettek először háziasítva.
2021. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Én is a macskákat. És tuti több is a macskás mint a lovas.
2021. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Én meg a csirkét. Nagyon! Sülve-föve!!!
2021. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Mert ők se nem dísznek vannak, se nem megenni, hanem nagybetűs társak. Különlegesebb a kapcsolatuk az emberrel, a gazdájukkal.

Ezenkívül olyan feladatokat is csinálnak, amivel segítik a rászoruló embereket, főleg a kutyák (mentőkutyák, vakvezetők, stb.).

2021. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem erősen kutya-macska fetisizmus van, kb minden IS kimerül a kutyamacska tengelyen. Aki pedig azt mondja, hogy csak kutya lehet nagybetűs társ, annak gondolom nem voltak még más állatai, mivel a kutya szeretetéért túlságosan nem kell "küzdeni".
2021. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekünk macskánk van, aki majdnem egy éve van velünk. De ha hiszed, ha nem, anyukám ma elesett, és a macska hozzásimult. A kezünket is gyakran megnyalja. Továbbá sokszor, mikor munkából jövö, vár az ablakban, mikor bemegyek pedig jön dorombolva és dörgölődik hozzám.
2021. márc. 31. 12:27
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

"Aki pedig azt mondja, hogy csak kutya lehet nagybetűs társ, annak gondolom nem voltak még más állatai, mivel a kutya szeretetéért túlságosan nem kell "küzdeni"."

Volt más állatom, köszi. :)) Bármennyire is szerettem a nyuszimat, a papagájomat, a japán csirkéinket és a tengerimalacomat, nem ugyanaz, mint egy kutya. De ez nem baj. A nyuszi is tökéletes a maga módján, neki nyúlként kell viselkednie. És ez így van helyén. Nem lesz úgy nagybetűs társ, mint a kutya.

De a kérdés nem is ez volt, hanem hogy miért a kutyát és a lovat szeretik a legjobban sokan. Én leírtam, hogy azért, mert más a kapcsolat minősége ezek az állatok és az ember között. Valószínűleg abból is fakad, amit a 2. válaszoló is írt, hogy a korai háziasítás miatt nagyon könnyen idomulnak az emberhez.

"De ha hiszed, ha nem, anyukám ma elesett, és a macska hozzásimult. A kezünket is gyakran megnyalja."

Hiszed vagy sem, erre még a nyulam is képes volt. :)) Nem erről beszéltem.

2021. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Mert szolga állatok, főleg a kutya.

Ok nélkül örül mindennek amit a gazdi csinál. Nem kell megküzdeni a szeretetéért különösebben..

Legalábbis a legtöbb kutyánál ez van, talán a husky kivétel. Annak van személyisége.

2021. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Ezen általánosítás mentén, #9, neked sincs egyéniséged. Gondoltam szólok.
2021. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!