Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hány állatorvos elegendő egy...

Hány állatorvos elegendő egy kisváros számára?

Figyelt kérdés

Nem vagyok állatorvos, csak érdekességből kérdezem.


Adott egy 17000 fős kisváros.


30 kilóméteres körzetben van 3 kisfalu, 4-5ezer fős, illetve egy nagyváros 200 000fő.



A kisvárosban van 3 állatorvos, aki hívásra házhoz megy.


Olyan orvos nincs akit este 6 óra után hívni lehetne, nincs klinika, stb.


A nagyvárosban ami 25 kilóméterre van, sok állatorvos van és sok rendelő.


Lenne igény itt is egy klinikára.(szerintem)


Szerintetek hány állatorvos kellene egy ekkora városkába?


A kérdés onnan merült fel bennem hogy egy közeli rokonom a szomszédos nagyvárosban dolgozik állatorvosként, 15éve és szeretne itt klinikát nyitni.


Szerinte ő és még 4 alkalmazott kéne.

4 orvos vele együtt és egy kisegítő.


Szerintem azonban bőven elég volna saját maga egy másik orvossal.


Mit gondoltok.

Felétek hány orvos dolgozik?


2021. ápr. 15. 12:47
A kérdező szavazást indított:
Nincs nagy konkurencia, simán elkéne a 4 orvos egy új klinikára.
Elég volna 2 orvossal elindítani a vállalkozást.
A három kijáró orvos is kielégíti egy kisváros szükségleteit.
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok venne a szakmában, de erősen kétlem, hogy egy akkora város el tudna tartani 5 főt plusz még vissza is hozná a befektetést értelmes időn belül.
2021. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Főleg kisebb falukban, városokban nem szokott lenni állatorvosi rendelő, mert egyszerűen nem termeli ki az árát értelmes időn belül.

Nagyon sokan a kötelező oltásokat sem adatják be a kutyának falun.

Nálunk megyeszékhelyen is csak 2 állatorvos van pedig 180 ezer laknak itt. Hétvégén pedig senki nem rendel, senki nem elérhető.

2021. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő én sem, de erősen kétlem, hogy egy ekkora helyen a 4 alkalmazott bérét és a saját hasznát ki tudja termelni. Kettőt se nagyon hiszem. És akkor a befektetett összegről, ami a rendelő épületéhez és a felszereléshez kell nem is beszéltünk. Ráadásul úgy, hogy eleve van egy három fős konkurencia, akiknek nyilván megvan az ügyfélkörük, akik nem biztos, hogy váltanának. Függ nyilván a helytől is, mennyien foglalkoznak állattartással és nekik milyen a hozzáállásuk. A társállatok ellátásából nem hiszem, hogy összejön elég bevétel. Egyetértek az előzővel, vidéken a legtöbben jó, ha a kötelező oltást beadatják a kutyának néhányan még azt se, pedig azért büntetnek is, ha kiderül. A macska meg sok helyen fogyóeszköz, ha elpusztul szereznek másikat, kevesen viszik orvoshoz. Ha van pár haszonállatot tartó üzem vagy gazda talán, de nekik valószínűleg meg van orvosuk.

Nyilván tudna átcsábítani ügyfeleket a régiektől is, de újonnan csak azokat tudná megnyerni, akik eddig sürgős esetben bevitték a városba, de ez meg szerintem kevés ember lehet. Öt plusz fő, az több mint a duplája a mostaninak, szerintem irreális.

2021. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!