Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatokat lehet tartani...

Milyen állatokat lehet tartani még kutyán, macskán kívül lehetőleg lakásban, amik tudnak szeretni, kötődni az emberhez?

Figyelt kérdés
Például hallottam, hogy egyesek nyulat is tartanak, de nem félős az, nem ijed meg a zajoktól?
2021. ápr. 17. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
mindent lehet szeretni
2021. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nyuszim van, ijedős persze, mint ahogy mi is megijedünk. De szobatiszta, mindenhova követ, és nagyon tud szeretni.


Viszont nagyon kényesek és drága a tartásuk.

2021. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
nekem is nyulam van, a szobámban lakik, imádnivaló. rájöttem, hogy nekem a nyulak az ideális háziállatok, és szerintem életem során később is fogok nyulat tartani. ha a nyuszi mellett döntesz, mindenképp nézz utána alaposan, hogyan kell tartani, táplálni, milyen betegségei lehetnek, ezenkívül fontold meg az adoptálás lehetőségét is! nagyon sok árva, elhagyott nyuszi van!
2021. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ketto torpenyuszim van. Termeszetukbol adodoan felosek, hisz zsakmanyallatok, de nagyon bujosak, kedvesek. En nem gondolom draganak a tartasukat, viszont, ha betegek lesznek es dokihoz kell menni, na az draga tud lenni. Bar mindegyik allat ellatasa mar nagyon draga.
2021. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első, igen lehet, de én azt kérdeztem, hogy melyik tud MINKET szeretni.


Második, miért kényesek és drágák tartani?

2021. ápr. 17. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
vadászgörény
2021. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
vadászgörények, tengerimalacok, nyulak - mindet párban kell tartani, sok hely kell nekik, és sok kárt is okozhatnak, ha nem figyelsz oda.
2021. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nyulaim vannak. Az egyik nagyon félős, viszont a másik hatalmas forma, bújós, követ, rohan oda hozzám. Ő nem fél semmitől. Minden nyuszi egy külön személyiség.


Viszont igen, elég kényesek és drága a tartásuk, sokat esznek, sokat kell unátuk takarítani, szobatiszták tudnak lenni, de alkalmanként egy-két bogyó itt-ott felbukkan, na meg széthordják a szénát. :)


Viszont nagyon érzékenyek, főleg az emésztésük, elég egy kis hiba a gépezetben és lehet velük sohanni az orvoshoz. Nem árt, ha van otthon nyuszi patika (Meloxidyl, Espumisan, Fibreplex, Bio-Lapis, Trovet táp, stb.), amivel el tudod őket látni ha baj van, de ez nem helyettesíti az orvost. A nyuszi természetéből adódóan titkolja ha beteg, szóval ha már látszik rajta, hogy nem jól van, akkor tényleg nagy a baj, és azonnali ellátásra van szüksége, mert órákon belül elpusztulhat.


Nekem egy-egy ilyen orvosi látogatás elég sokba fáj, egy bélleállás kezelése átlag 40 ezerbe jött ki, de volt már húgykő is, na az 90 ezer volt.

Ügyeleti díjak 15-20 ezer a vizsgálaton felül, mert persze mindig éjjel vagy hétvégén kell rosszul lenni, és lehet utazni másfél órát mire talál az ember ügyeletes egzotikus állatorvost.


Őszinte leszek, vannak olyan hónapok, mikor a 2 nyúl havi költsége meghaladja a 3 kutya költségét. :)

2021. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vadászgörény és nyúl...
2021. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!