Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért blokkolnak le az úton a...

Miért blokkolnak le az úton a reflektorfényben az őzek?

Figyelt kérdés
miért blokkolnak le az úton a reflektorfényben az őzek?

2021. ápr. 18. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Talán mert elvakítja őket a fény, és nem tudnak/mernek így tovább menni.
2021. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok élőlénynél természetes reakció, hogy sokk hatására leblokkol. Ez, úgy tudom, onnan ered, hogy az őskorban volt pár olyan állat, amelyik dögöt nem evett, csak élő prédát, így meg lehetett tőle menekülni, ha valaki halottnak tettette magát, így beleivódott az ösztöneinkbe. Napjainkban persze inkább hátrány leblokkolni, amikor autó száguld feléd, de az autó elég modern fejlemény, evolúciósan még nem lehetett ránk hatással.
2021. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
(A „ránk” alatt nem azt értem, hogy őz vagyok, hanem „ránk, emlősökre”, mert emberre is ugyanígy jellemző a leblokkolás.)
2021. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Más állat is leblokkol. Egyszer apukám Olaszországban éjjel egy nyulat kézzel paskolt le az útról..

Teljesen megmerevedett a félelemtől szegény tapsifüles.

2021. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!