Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért a kutyák és macskák a...

Miért a kutyák és macskák a legnépszerűbb háziállatok?

Figyelt kérdés

Miért a kutyák és macskák a legnépszerűbb háziállatok? Miért nem lehet más is, és miért csak a kutyákon és macskákon segítenek?

Nyílván nem azt mondom, hogy mindenki tartson otthon bálnát, de mondjuk teknőst vagy gekkót miért nem tart otthon senki?

Azt hiszik az emberek, hogy egy teknőst nem lehet ölelgeni? Hát pedig lehet! Csak nem azzal mutatják ki a szeretetüket, hogy nyaldossák az ember arcát, hanem hogy pl. engedi, hogy megsimogasd a fejét, elfogadja a kezedből az ételt.

Ezt miért nem tudja senki?



2021. ápr. 30. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A kutya meg a macska értelmes, reagál a gazdájára, egy teknös nem. (Tartottam mindet, söt halakat is, meg papagájokat is)
2021. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert ok kotodnek az emberhez, lehet veluk jatszani, setalni, sportolni, stb.

Egy teknosben peldaul (szamomra!) tul sok izgalmas dolog nincs, szep, ennyi. Olelgetheted, simogathatod, de hidd el, neki ez vagy kellemetlen, vagy full semleges, elturi csak.

Volt mar egyebkent nyulam, tengerimalacom, horcsogom, tobb is, de egyik sem nyujtott olyan elmenyt, mint a kutyam es a macskaim.

Ha valaki tobbre vagyik annal, minthogy messzirol nezegesse es neha ovatosan simogassa az allatokat, akkor az mar bun kerdezo?

Mert szerintem nem :)

2021. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1, igen, ez igaz, de miért mindenkinek ez az első számú szempontja? Például a teknős egész sok mindenben értelmesebb mint egy macska. Nyílván nem csak a teknősről van most szó.

Emellett nagyon sok rendkívül értelmetlen kutya, macska van. De az igaz, hogy több az értelmesebb

2021. ápr. 30. 15:45
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Cukik.
2021. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2

Már miért lenne bűn? Írtam én ilyet? Nem csak a teknősre go doltam

És azt is jól tudom, hogy egy kutya izgalmasabb, csak hát igazából talán inkább csak sajnálom a többi állatot, akiknek nem feltétlen van gazdájuk/ nem törődnek velük

2021. ápr. 30. 15:49
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja és egyébként volt kutyám, macskám és teknősöm is, szóvak nem a levegőbe beszélek. Nyílván nagyon szerettem a kutyát is, macskát is, teknőst is, csak egyszerűen nem értem, hogy mivel jobbak. Tudom, hogy cukibbak, értelmesek stb stb...

De akkor is

2021. ápr. 30. 15:54
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk vannak lovaink is. Meg nyuszink. Ez megfelel?
2021. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egy fokkal nem értelmesebb mint egy macska..Attól, hogy te teknős imádó vagy még nem ők a legokosabb, legszebb, leghűűdenaonextra állatok a világon.


Azért nem tartanak ilyen állatokat annyian, mert sokat kell takarítani a helyüket.

Körülményesebb egy akváriumot kitakarítani mint kilapátolni a cuccost a macskaalomból, vagy levinni sétálni hogy elvégezze a dolgát.


Sok mindent nem csinál, nem lehet vele úgy játszani.

Nem egy nagy élmény.


Nem érti mit beszélsz neki.

Egy kutya, macska viszont igen.


Jobban kimutatják a szeretetüket a kutyák, macskák.

Lehet velük aludni, puszilgatni őket


Lusták megteremteni a teknősnek a megfelelő életkörülményeket. Tekis csoportokban gyakran látok felrakva olyan képeket hogy lerohad a páncélja szerencsétlen állatnak a rossz tartás végett.


Kevés az állatorvos is aki egyáltalán foglalkozik hüllőkkel, egyéb állatokkal..


Sok a kidobott, szabadjára engedett teknős is. Picinek cukik, de nem gondolnak bele hogy milyen gyorsan megnőnek. Nagyobb hely kell majd nekik, többet kell takarítani... Inkább kidobják őket.

2021. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer ölelgettem egy teknőst, az eredménye az volt, hogy lehugyozott, hát kösz szépen. 😄

Amúgy meg hüllőt is, kígyót is tartanak azért jó páran, csakhogy azokat nem enyhén nehezebb tartani, mert speciális körülmények, lakóhely, megvilágítás, eledel, stb. kell hozzájuk, ehhez meg nem mindenkinek van türelme.

De rágcsálókat meg még többen tartanak, azokból is sokféle a választék, szóval nem csak a kuty/macs kombó játszik.

2021. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Mert baromi könnyű velük kapcsolatot kialakítani, nem feltétlen kell a bizalmukért megküzdeni, nem kell szelídíteni, szoktani őket.


Nem igényelnek speciális berendezést sem.

2021. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!