Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan altassunk el tyúkot?

Hogyan altassunk el tyúkot?

Figyelt kérdés
A városban jártunk 2 héttel ezelőtt és találtunk egy tyúkot az egyik utcában. Láttuk, hogy nem tud járni és felvolt dagadva a lába. Megsajnáltuk és haza vittük. Egy darabig evett ivott meg járkált is. De viszont pár napja étvágytalan nem iszik nem eszik és nem is mozog szerintem jobb lenne ha "elaltatnánk" de viszont ezért az állatorvost nem akarjuk kihívni. Levágni nem szeretnénk mert vegánok vagyunk. Szerintem a húsát nem is lenne érdemes megenni mert valószínűleg beteg szegény. Milyen módon altassuk el? Hogy ne szenvedjen szegénykém és ne folyon vére sem.

2021. máj. 5. 20:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
22%
Énekeljetek neki.
2021. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Vidd el állatorvoshoz, hogy altassa el. Nem kell házhoz hívni, menjetek el ti hozzá. Nem kisérleteznék homemade altatással.
2021. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Ongyilkosok is tul szoktak tolni az altatot, ha bekes halara vagynak, szoval szerintem nem faj, de tapasztalatom nyilvan nincs.

De allatorvos nem opcio? Lehet el se kene altatni, csak kene neki valami turbovitamin.

2021. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Tyúknál pedig a legjobb megoldás ilyenkor is az éles késsel történő nyakelvágás.

Senkinek nem szabadna beteg állat húsából ennie.

Madarak szervezete más mint az emberi, én nem kísérleteznék gyógyszerekkel.


Állatorvos az opció még, de egyébként 1-2 nap van már csak neki hátra maximum.

2021. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én szívesen elvinném állatorvoshoz ha lenne a közelben rendelő de viszont itt az állatorvos házhoz jön ha egyáltalán eljön mert a macskámhoz nem volt képes kijönni pedig szegénykém nagyon beteg volt és a kocsiba kellett ülni és leautózni 120km-ert. Nem hiszem, hogy egy tyúkhoz kijön ha egy macskához nem volt képes. Azért jutott ez eszembe. Kap Ekovit Forte Oral vitamin folyadékot amit külön vásároltam mert ezt ajánlották a kisállat boltban mert ez elvileg nagyon jó a haszonállatoknak. Ha nem javul az állapota akkor jobb lenne ha "elaludna" nem szeretném, hogy szenvedjen.
2021. máj. 5. 20:55
 6/27 A kérdező kommentje:
Egy tyúkért pedig nem szívesen autóznék le 120km-ert ilyen benzinárak mellett.
2021. máj. 5. 20:57
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem mozog? Mert ha le van bénulva, az simán lehet Marek, amin nem segít semmi sem, nemhogy egy kis vitamintól...

Tyúk préda állat, hamár olyan beteg, hogy nem képes mozogni, ott nincs sok hátra.


Biztosan vannak más állatorvosok is a közelben.


De még mindig ott a kés. Csak előtte jól élezd meg, mert tompa késsel vágni kínzás.

2021. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A nyakát nem szívesen vágnánk el. Talán ezt a túltolt Frontint tartom a legegyszerűbbnek és a legkevesebb szenvedéssel járó "altatásnak"
2021. máj. 5. 20:59
 9/27 A kérdező kommentje:
De mozog csak nagyon keveset néha arrébb megy két lépést úgyhogy nincs lebénulva.
2021. máj. 5. 21:00
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

Mennyi idős? Ha még növendék, simán lehet, hogy csak kalcium-hiánya van.

Nálam volt egy ilyen növendék, elvittem a dokihoz, aki alig talált rajta izmot, amibe beadhatja az injekciót.

De attól és a további kúrától helyre jött, az lett a legnagyobb és legszebb kakas az összes közül.


Ha idősebb, akkor kevésbé ilyen reményteli a dolog.

Mondjuk első menet a dokihoz kellett volna hogy vigyen.

2021. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!