Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy denevér berepült a szobámb...

Egy denevér berepült a szobámba! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nyáron költözünk, ezért van néhány doboz már a szobámba. Tegnap délután nyitva volt az erkély ablak sokáig, de nem vettem észre semmit. Ma hajnalban felkeltem valami mocorgásra, de nem foglalkoztam vele. Most mikor felkeltem vettem észre, hogy egy kicsi denevér van az egyik dobozba, egy ragasztó szalagba beleragadva. Mit csináljak? Nem merem megfogni, félek hogy megharap. Szüleim délután 2kor érnek haza.😳

2021. máj. 7. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogj egy rongyot, tekerd bele és engedd el az udvaron. Érdemes a biztonság kedvéért egy kesztyűt is felvenni.
2021. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Egy vastag kesztyűt felvéve (bőr, vagy vastag szövet) megfoghatod. Ha félsz tőle, akkor csak takard le hogy ne tudjon szabadon röpködni, de levegőt azért kapjon, aztán majd a szüleid elintézik.
2021. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom ha dobozban van, akkor rakd ki dobozostúl, de szerintem ne érj hozzá, vagy rakj rá valamit vödröt, vagy rakd szatyorba és engedd ki, ja és legközelebb ne hagyd éjszakára nyitva az ablakod, max bukóra
2021. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bele van ragadva egy ragasztószalagba, gondolom nem tud elrepülni szegény...

Én dobozostul elvinném a legközelebbi állatorvoshoz, ő biztos tudja (vagy tud valakit ajánlani aki tudja) hogy hogy lehet kiszabadítani, megnézi nem sérült-e meg.

2021. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 4-nek igaza van.
2021. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fingkirály ***** válasza:
100%

Ne bántsd, inkább állatorvos.


Ja és kesztyű nélkül ne piszkálj hozzá, mert haraphat. Kicsike, nem harapja le semmidet, a nyála viszont mindenféle randa vírusos betegségeket (veszettség, influenza, covid19) terjeszthet.

2021. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!