Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van 2 kutyánk. Az egyik kutya...

Sajtostészta99 kérdése:

Van 2 kutyánk. Az egyik kutya mamám halála után tőle került hozzànk. Már lassan egy éve, hogy nálunk van. De sajnos nem jönnek ki jól egymással. Menhelyre semmiképp nem szeretnénk adni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kutyának nincs chipjese és oltása {Apukám nem csinál semmit.} Úgy érzem nekem viszont tennem kell valamit. Már többször csúnyán összekaptak. Nem szeretném ha bármelyik ék is baja esne. Csak szép életét szeretnék mimdkettőnek
2021. máj. 11. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Én kikérném egy házhoz jövő kutyatréner segítségét. Ők elég jól értenek az ilyesmihez. Nálunk is egy ilyen szakember segített abban, hogy összeszokjon a két kutyus. Azóta már együtt alszanak! Négy-öt hónapig járt ki a tréner.

2021. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
gondolom ha oltatni is lusták a gazdáik, akkor szocializálva se lettek. így nem meglepő hogy nem jönnek ki egymással
2021. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ivarosak?
2021. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Ivartalanitas, neveles a kulcs.

Egyebkent akkor illik bevallalni masodik kutyat, ha megengedhetitek magatoknak. Az nem okes, hogy meg oltva sincs.

2021. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha nincs se oltás se chip akkor az első,hogy azt elmentek pótolni

Érv kell neki? Bárki feljelenti és leellenőrzik,kiszökik a kutya és a környékbeliek felismerik kié azonnal a 3500-as kutyachipből van egy 50.000 forintos bírságotok.Kutyánként.

Hiányzó oltásonként + 10.000-15.000 és minimum veszettség elleni kellene hogy legyen kutya évenként egy.

Ha a kutyának van oltási könyve akkor az utolsó oltástól számítják ezt az aktuális évig.


Ezután mint felelős állatartók kiivartalaníttatjátok LEGALÁBB az egyik kutyát.

És akkor egy fokkal nyugodtabb lesz a helyzet,könnyebb kezelni a valószínüleg ezek mellett a gondok mellett neveletlen állatokat.


Hogy lehet így állatot tartani?! Se oltás,se chip,se féregtelenítő amit havonta kell adni,ivaros az összes kutya és persze több is van,gondolom a kaja is valami olcsó sz*r vagy konyhai moslék..

Minek nektek így kutya? Nem is értem. ._.

2021. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ezt kaptam pm-ben a kérdezőtől, nem tudom miért nem lehetett ezt ide írnia:

"Nem nagyon találkoznak kutyákkal az igaz. Alapból megvannak, együtt alszanak csak néha durván össze kapnak. Lehet féltékenyek. Mert akit elhoztunk mamámtól nem igen szerették és nem foglalkoztak vele. Egész nap láncon volt. Nem kapott szeretetet. Gondolom azt akarja, hogy csak őt simogassam. Én próbálok velük foglalkozni de egyedül nehéz ha össze kapnak"

2021. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
#5 ki ad havonta féreghajtót a kutyának, és melyik orvos támogatja ezt? Teljesen tönkreb@ssza a máját.
2021. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

3 havonta kell,lemaradt előle egy hármas.

Bár ezt a tönkre megy a máj szöveget kihagyhattad volna anélkül is kijavítom..Nem olvastam el még egyszer amit írtam,csak elküldtem.Biztos van még benne hiba,böngészd csak ha ennyi szabad időd van.:D

2021. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
3 havonta is teljesen felesleges ha nem hagyod hogy 0-24 szart egyen, orvos nekünk fél évente ad, de van olyan elmebeteg aki havonta adja, tudok ilyet.
2021. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

En ugyan nem barfozok a kutyammal, de hallottam, hogy nyers etetes mellett viszont javasoljak a havi fereghajtast.


Az enyem tapot kap, 3 havonta fereghajtozom, 10 eves, egyelore jo egeszsegnek orvend :)

2021. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!