Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csigák miért akarnak mindená...

A csigák miért akarnak mindenáron a túloldalra átjutni az esőben, az életük kockáztatásával a gonosz biciklisták martalékaként?

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 12:10
1 2
 1/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%
A csigák nem túl bonyolult lények, nincsenek különösebben mélyenszántó filozofikus gondolataik a halálról. Többnyire csak ösztönösen mennek oszt csinálják amit épp akarnak. Az esős idő meg nekik kedvez mert szeretik a nedvességet. Ilyenkor nyilván sokkal kisebb eséllyel száradnak ki, tehát kihasználják az alkalmat. Na meg aztán mekkora az esélye ,hogy ha csak egy csigát figyelsz akkor őt pont eltrafálja egy bringás? Téged is legalább akkora eséllyel csap el egy autó (hiába vagy a járdán) s lehet ,hogy ha a csigák okosabbak lennének akkor azon morfondíroznának a GyakoriCsigák oldalon ,hogy miért mászkálnak az emberek az utcán az autók veszélyében?
2021. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Te olyan bölcs vagy. Nem lehet az, hogy az előző életedben csiga voltál vagy bagoly leszel?
2021. máj. 16. 12:41
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Szeretik a veszélyt. Náluk az átkelés a túloldalra olyasmi, mint az embereknél a sex&drugs&rock and roll: egy életforma. Tudod milyen nagyra tartják a csigák maguk közt az, aki vissza is tért a túloldalról?! Igazi legendák övezik az ilyen kemény puhatestűeket.


Persze némelyikük csal.

2021. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

“vagy bagoly leszel”


Vagy veréb. Nem, dehogy. Előző életemben gyík voltam, csak elmúlt. A következőben remélem teve leszek s akkor felnyergelhetem saját magam. Mondjuk a bagoly menőbb. Milyen már ,hogy ki tudom tekerni a nyakam többször is (most csak egyszer tudnám :/), meg rágni sem kellene az ételt, simán leküldöm egybe a pockot a maradékot meg kihányom. Meg a sok babonás öreg házán huhognék meg halálmadárkodnék, mekkora trollság lenne. Most miattad bagoly akarok lenni :c A nagy fejem lapos, széles pofával már megvan. Sokszor palimadárnak néztek szóval a hátam is tollas. Igazából már most is félig bagoly vagyok.

2021. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elég gyakran kerékpározom és mindig vigyázom; lassabban megyek, figyelem az utat és nem megyek át rajtuk.

Egyszerűen csak mint az összes többi élőlény a Földön mozognak, hogy működésben tartsák a szervezetüket. Mert ami megáll az meghal, nincs olyan élőlény a Földön ami ne mozogna időközönként, pld: csiga nem mozog ha nincs eső, nevesség.

2021. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Csak úgy. Amúgy a csiga nem tud a rá leselkedő gonosz gyalogosokról, biciklisekről, kocsikról
2021. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

#6


Csak úgy nem mozog, azért mozog mert éltben akar maradni, ha nem mozog akkor nem működik a szervezete, anyagcseréje ésmeghal.


Semmi nincs csak úgy! Max te!

2021. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7


Úgy értettem hogy csak úgy fogja magát oszt át megy. Különösebb célja nincs azzal hogy ő most a másik járdán át megy. Én is szoktam csak úgy felsétálni a belvárosba meg vissza mert miért ne

2021. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Annak ezer oka van, hogy te "csak úgy sétálgatsz" majd idővel ha felfogod a jelentőségét annak, hogy ha megteszed vagy sem annak milyen előnye/ hátránya van akkor megérted a önkénytelen/ tudatos dolgok működését az életedre gyakorolt hatását.


Legtöbbetek olyan sötét ember alatt szinten van, hogy hiába írnám le az okokat ami mozgat téged "tudat alatt"(nem is tudnám, mindet) letagadnád mert olyan alapvető ismeretek nincsenek meg önmagad működéséről, hogy értelmezni sem tudnád az eszmefuttatásom.


Ezen a Földön semmi nem működik "csak úgy", az pazarlás, butaság, AZ ERŐ NEM VÉSZ EL CSAK ÁTALAKUL, ezt értsd meg, ha ennyi át megy már gazdagodtál, hogy mit tudsz vele kezdeni, nem sokat csak nem írsz ekkora zöldségeket, hogy "csak úgy".



Fa is csak úgy nő, mi?

#gáz

2021. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne told már túl.


Nyílván van oka. Szeretem a természetet meg tudom hogy hasznos a séta mert kiszellőzök.


Nem kell ennyire megjátszani a fúh de felvilágosult kitágult tudatú filozófust:D

2021. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!