Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire szabályos állatorv...

Ez mennyire szabályos állatorvos részéről?

Figyelt kérdés

Voltam a kutyámmal állatorvosnál. Két féle gyógyszert kapott injekcióban, viszont ugyanazzal a tűvel. Az egyik üvegcséből felszívta a gyógyszert beadta a kutyának, majd azt a tűt, ami már a kutyában járt belenyomta a másik üvegcsébe, és abból is felszívta a gyógyszert (és hagyott is az üvegcsében, mert több adag volt benne).

Ez így egyébként is mennyire fertőzésveszélyes? Tegyük fel egy fertőző kutyának, beadja az injekciót, aztán azt a tűt belenyomja a másik üvegcsébe, és utána a másik kutyának abból az üvegcséből szívja fel, amibe előzőleg belemosta a fertőzött kutyából kihúzott tűt? Legalábbis nekem egyből ez a gondolat jelent meg fejemben.


Szóval ez így mennyire lehet fertőzésveszélyes, és mennyire szabályos?


2021. máj. 16. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ez nem szabályos, és elléggé fertőzésveszélyes! Nem is értem, hogy gondolta... érdekes egy doki lehet...
2021. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

A hajam az égnek áll. Olyan sztorikat olvasok itt egyre - másra, hogy komolyan csak a fejemet kapkodom, hogy "mi vaaaan???".


(tinikoromban az volt a rögeszmém, hogy nekem csak állatorvos lehet a férjem, mert amekkora állatbolond vagyok, ezt más nem viselné el. hülye elképzelés volt.... )

2021. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, az is lehet, te láttad rosszul. Lehet, másik tű volt az, csak nem láttad, amikor elővette.
2021. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lenne ez fertőzőveszélyes? Ha a kutya fertőzött valamivel, akkor maximum ugyanazt viszi vissza rá a tűvel a második injekció során. Kb. mintha azt akarnád, hogy vérvétel során minden tubus előtt cseréljenek tűt (ha több tubussal vesznek egyszerre).
2021. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

4. neked szövegértelmezési problémáid vannak. Ha nem megy az értő olvasás, akkor ne égesd itt magad!


Mellesleg hol az előző, szakmai válaszom??? Így felesleges ide kérdéseket kiírni, ha nem lehet rá választ írni.

2021. máj. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!