Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sündisznót háziállatnak?

Sündisznót háziállatnak?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek a párja költözés miatt meg kell válljon egy afrikai törpesüntől és persze egyből rám gondoltak. Tudják, hogy egy állatszerető ember vagyok és megkértek, hogy fogadjam örökbe a sünit. Oké tényleg aranyos meg cuki és imádom, viszont még soha nem volt "rágcsálom".A kisállat kereskedésben megkérdeztem az eladót, aki imádja a rágcsálókat, hüllőket, pókokat stb. és ő felvilágosított, hogy eléggé hangos állat főleg esténként és sűrün kell takarítani utána 2-3 naponta. Az nem is lenne gond, mivel azt megtudnám oldani, viszont én már attól teljesen kivagyok, ha valaki hangosan horkol.

Nem tudom, hogy el-e vállaljam. Valalinek közületek már volt vagy van sündisznója? Ha igen kérlek írnátok véleményt?


2021. máj. 20. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
A sündisznó nem rágcsáló hanem ragadozó
2021. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nincs, de szívesen nézem a törpesünös csoportot a facen.. Tényleg hangos, a múltkor felvették, ahogy épp maszturbál az egyik fiúsüni, hát azt a röfögést..


Nekem nem kellene, az etetése miatt sem, koszol is, több vele a gond, mint az öröm, hacsak nem a kedvenc állatod.


Szerintem ne fogadd el akkor se, ha többezer forint egy példány, többtízezer meg felszereléssel együtt. Kedves tőlük a nagy ajándék, de..


Illetve rendkívül helyigényes, nagy terra vagy ketrec kell neki, nem csak egy sima 60x40es, mint egy törpehörcsögnek.

2021. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljes felszereléssel adnák oda, de nem hinném, hogy jó gazdija lennék egy sünnek. Hiszen olvastam, hogy miket eszik (kígyók, rovarok, tojások és akár kisebb madárfiókák.) Persze van a kisállatkereskedésben nekik való táp, viszont nem hinnén, hogy én vagyok a megfelelő ember a tartására.
2021. máj. 20. 09:31
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Éjszakai állat nagyon zajos aludni nem fogsz tudni
2021. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Az anyagcseréje is nagyon gyors,elképesztően sokat és gyakran ürít. Tehát szar sikálás alap
2021. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem volt már sünim. Nappal alszik elbújik a kis sapkájába vagy ami van neki betéve szóval nem is lehet nagyon látni. Éjszaka eléggé zörög pláne ha van neki bent futókerék, így nem érdemes hálószobába rakni. Aki szereti a kis állatokat simogatni vagy tutujgatni, mint pl a hörcsögöt annak nem annyira ajánlom. Az enyém pl nem szerette ha hozzáérek egyből el kezdett puffogni és össze húzta magát. Kukacot eszik leginkább meg ilyen konzerves dolgokat ami hús. Aranyos az tény, de nem sok értelme van szerintem. A hörcsög vagy törpenyuszi jobb, azt legalább ki lehet venni, lehet simogatni stb.
2021. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
65%
Vad sündisznókat tartottam régen és KB olyan mintha gyereket tartanál. Olyan szaktudás kellet hozzá amit sehol nem tanítanak. Minden féle macska és kutyaeledel valamint a tej halálos méreg ezeknek az állatoknak. Ami azt jelenti ha evvel etetsz vad sündisznót avval keserves halált okozol neki. Aztán annyit esznek hogy az nem kis költség. Sündisznót tartani olyan mintha egy gyereket sóznának rád! A vad sündisznókra külön főzni kellett és a takarítás sem kis munka. 2 sündisznóval annyi munka volt mit 20 csirkével! A házasított törpe sün az más tészta, de ezek nem olyan állatok amit megveszel a gyereknek. Vagy magadnak, mert ez olyan dolog amihez szakértelem kell! Ha rosszul eteted fogyik, hasmenése van azt időben fel kell ismerni különben keserves kíhalált fogsz neki okozni. Személy szerint már egy jó ideje ellenzem is hogy hobbiból valaki állatot ketrecpen tartson és szaporítson. Ha csak nem az a cél hogy a fajt megmentsd és gyarapitsd a természedben egy kihaló faj populációját mint szakértő!
2021. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kis garzon lakásban élek a párommal, aki nagyon állatszerető úgy mint én, viszont ő nehéz, megterhelő fizikai munkát végez naponta. Esténként aludni szeretne. Sajnos csak a hálószobában tudnánk tartani a sünit. És mivel eléggé sokat ürít naponta nem lehet valami kellemes szaga.
2021. máj. 20. 09:55
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyire kételkedsz, ne vállald. Találjanak valakit, aki szívesen fogadja.
2021. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, remélem jó helyre kerül :)

Nagyon sok vele a macera.

Nem lennék jó gazdi.

2021. máj. 20. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!