Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni a...

Hogy lehet megtanulni a tanügetést?

Figyelt kérdés
egyszerüen nekem sehogy se akar menni :S
2010. aug. 24. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először nekem sem ment, de rá kell érezni a ritmusára és fel-le mozogni... Gyakorold 1-2 óra és ráérzel
2010. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lábakat ki a kengyelből, csípőd laza, derekad követi a ló mozgását. Olyan lovon próbálkozz, aminek nem túl akciós az ügetése.

Egyébként pedig ne csüggedj, nem olyan egyszerű megtanulni, de egyszer ráérzel, és onnantól kezdve menni fog. Kengyel nélkül sztem hamarabb meg lehet tanulni.

2010. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

most megyek új lovardába a héten.

hát eddig olyan lovon lovagoltam amelyiknek olyan az ügetése hogy könnyű ügetéstél szinte kidobott a nyereg :D

szóval akkor még van remény? akkor nem adom fel!

2010. aug. 24. 16:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Kövesd a ló mozgását. Es egy kicsit dőlj hátra.
2010. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy én anno mikor lovagolni tanultam,futószáron tanították a tanügetést. Tehát mással se kellett foglalkoznom, csak azzal, hogy odafigyeljek. Jaj de utáltam.

És a legegyszerűbb tényleg az, hogyha nincs kengyel, a nyeregbe kapaszkodsz, és ahogy az utolsó is írta, kicsit hátrébb dőlsz.

Azzal, hogy a nyeregbe kapaszkodsz, és hátradőlsz, automatikusan "belehúzod" magad a nyeregbe, tehát kevésbé pattogsz.

Ha nincs eleinte kengyeled, az pedig azért jó, mert nem akarsz görcsösen a kengyelbe támaszkodni. Így csak arra kell figyelni, hogy a csípőd elég laza legyen.

Menni fog mint a karikacsapás!:)

2010. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem igazán tanulni kell, mert vagy ráérez az ember vagy nem. Én amikor életemben először ültem lóra, kérdeztem az oktatót, hogy kb. mennyi idő után mehetek futószár nélkül, tehát "szabadon" a lóval. Erre az volt a válasza, hogy van akinek egy oktatás is elég és olyan is van akinek száz is kevés lenne, hogy ráérezzen a lovaglás ízére, eggyé váljon a lóval. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert 3 futószáras oktatáson voltam, utána osztály majd idővel terep. :) Kitartás! -9éve lovagolok
2010. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16:27-es vagyok


"szinte kidobott a nyereg" Ilyen nincs. :) Lovaglásnál a comboddal kapaszkodsz (szorítasz). 1-2 válaszoló hozzászólásával ellentétben, a kezeddel nem kapaszkodhatsz a nyeregben, a kezednek csak annyi dolga van, hogy fogod a szárakat és irányítod a lovat, tehát a kéz NEM kapaszkodásra való. Tanügetésnél lazítsd el a gerinced, ne görcsösen, mereven ülj azon a lovon, azon filózva, hogy vajon melyik pillanatban fogsz leesni róla. És próbálj kicsit hátradőlni, idővel menni fog, nem olyan nehéz ez. Gondolja csak bele... mi lesz majd, ha vágtázni tanítanak? Akkor is átmész egy másik lovardába, mert nem megy? :) Futószáron vagy?

2010. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

azért jövök át ide,mert közelebb van.azt meg ugy értsd hogy nagyon könnyű eltalálni mikor kell felállni :D

futószáron és már mindenhogy félek mert estem és olyan emlék maradt meg.csak mikor vágtáztam akkor raktak fel 3x futószárra.néha megy már a tanügetés de szerintem sokat kell még tanulnom.:(általában szabadon megyek könnyű ügetésbe és ugy pl kisköröket meg ilyeneket csinálok.(azért kiskörbe letudok néha ülni tan ügetésbe)kedvenc a kigyó vonal.western nyeregbe viszont jobban ment,meg pónin tudok tanügetni,csak a nagy lovakon nem :S

2010. aug. 24. 16:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés dolog tanügetés tanulása közben a szárakat fogni, mert abba fog kapaszkodni.
2010. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amikor én a tanügetést tanultam, beleestem abba a hibába, hogy szorítottam mindenemmel a lovat (szőrén is). Alig bírtam rajta megmaradni. Nemrég tanították meg, hogy nem kell szorítani, ellazítod magad, kissé hátradőlsz, követed a ló mozgását, és nem feszülsz!
2010. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!