Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért adnak sokan embernevet...

Miért adnak sokan embernevet az állatoknak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ezekre: Ödön, Erzsi, Ilona és még lehetne sorolni. (Leszögezem, teljesen mindegy számomra, hogy ki milyen nevet ad, nekem nem tetszik, de a motiváció, ami mögötte van az érdekel.)
2021. máj. 27. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A név az név.
2021. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Erre a kérdésre hatvanezer féle választ lehetne adni, de talán az egyik az lenne, hogy nagyon sokszor az emberek úgy kezelnek adott állatot, mintha a gyereke, stb... lenne, ami nyilván borzalmasan rossz hozzáállás, de ez van.
2021. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb, állatnak adott név valamilyen helyzetböl adódik, általában nem elöre eldöntik, hogy a kutya "Ödön" lesz, hanem valaki mesél valamit vagy hülyülnek és ebböl alakul ki az elnevezés.
2021. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Az én kandúrom Gerzson. Nem tudom, miért, úgy jött. Nem ragaszkodom kimondott állatnevekhez. Kandúrhoz kimondottan nem is jut eszembe egy sem így hirtelen.

A kutyám viszont csak "Vacak". Mert olyan volt, amikor idekerült. Ettől függetlenül imádom. Korábbi kutyáim is voltak, Kicsi, Nelli és Rocky. Mondjuk Nelli már felnőttként került hozzám.

Szóval szerintem nem igazán van jelentősége.

2021. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vicces az embernév. :D

Nyitott ablaknál nyáron ha ordítasz: Ödön, vedd ki a számból a szőrös farkad!! Szomszédok biztos néznek nagyot. :D


Nálunk csak az egyik macsnak van emberneve, de az is angol női név - nem mi neveztük el, az alapítvány, ahonnan befogadtuk, és mindkettőnél megtartottuk a kapott nevet.

De simán adnék embernevet az állatnak, ha úgy érzem, illik hozzá, nem kell semmilyen mögöttes szándék hozzá. A Jenő frappánsabb, mint Hatodik Buksi.

2021. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Sokan miért adnak állatnevet a gyereküknek? Pl Nina, Zara, Lia, Mici stb
2021. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert nem akartam 28. Kormit, Pamacsot, Picit stb. nevet adni. Szerintem cuki az a név amit kapott, de a gyerekemnek nem adnám.


volt 4-5 név, amire elsőre reagált, azt a nevet kapta a keresztségben :D

2021. máj. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
6-os: jobb ha tudod, hogy EZEK IS embernevek! Legfeljebb vannak, akik állatoknak is adják!
2021. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az embernevek nagy része is ugyanolyan jelentéssel bíró szó mint az állatnevek, csak sokuk más kultúrából származik. A legtöbb névnek van jelentése az eredeti kultúrájában. Magyar nevek közzül ott az Álmos, Holló, Farkas, Lél (lélek), Szellő, Virág, stb... Ha Viktornak hívnak, annak is van jelentése, győztes latinul. Tehát emiatt is hülyeség szerintem elkülöníteni az ember és állatneveket.

Én azért adtam embernevet a kutyámnak, mert egyszerűen cukin hangzott.

2021. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáimat előbb neveztem el, minthogy hallottam volna ezeket a neveket embernél: Tira, Mici.
2021. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!