Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Léteznek olyan állatok, amik...

Léteznek olyan állatok, amik az egyetemes biológia szerint nem léteznek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 6. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A zsiráf. Olyan állat nincs. Nekem ne mondja senki, hogy van.
2021. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy "egyetemes biológia" nem létezik. Másrészt meg a biológiában nincsenek szabályok, ezért olyan állat sem lehet, ami nem felel meg nem lézetö szabályoknak.
2021. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A nagy Levin ***** válasza:

Úgy érted, léteznek-e olyan állatok, amik a tudósok szerint már kihaltak, de előfordulhat, hogy van belőlük még néhány élő példány (mint pl. az erszénye farkas), vagy úgy, hogy léteznek-e olyan állatok, amit a tudomány (bizonyítékok híján) elutasít, mint pl. Nessie?

Vagy esetleg úgy érted, hogy vannak-e olyan állatok, amik még nem lettek felfedezve?

2021. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A nagy Levin ***** válasza:
* erszényes
2021. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akár 🤗
2021. jún. 6. 15:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Bármelyik
2021. jún. 6. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Felfedezetlen az biztos van.

Nessie nincs.

2021. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A nagy Levin ***** válasza:

Akkor vegyük sorra, amiket írtam.

Az első példámban említett erszényes farkas az 1930-as években halt ki, az utolsó példány egy állatkerti egyed volt. Azóta többször látni vélték egy-egy példányát, vagy nyomát,de nincs egyértelmű bizonyíték, hogy vannak élő egyedek, de lehetséges.

Nessie (Bigfoot, stb.) esetében amíg csak bizonytalan beszámolók, távoli, homályos fotók "bizonyítják", hogy létezik, addig nem tekinthető létezőnek.

Még fel nem fedezett fajok bizos, hogy léteznek. Nemrég olvastam, hogy csak 2020-ban kb. 500 új fajt, alfajt írtak le (ebben növények is vannak). Ezek nem szarvas méretű állatok, többnyire szabad szemmel alig, vagy nem is láthatóak, továbbá csigák, ízeltlábúak, kisebb kétéltűek, hüllők, stb.. Ezek többnyire eldugott helyeken, tenger mélyén, dzsungelek sűrűjében élnek.

2021. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgyis csak az első válaszolónak hiszek! 😄

Köszi a válaszokat!

2021. jún. 6. 18:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló azóta, hogy ezt említetted.

A mesékben, filmekben vannak olyan állatok, amik biológiailag sehova sem sorolhatóak be. A valóságban elméletileg lehetségesek ilyen eddig fel nem fedezett fajok, de nem túl valószínű.

2021. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!