Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni ha ide...

Mit tudok csinálni ha ide halnak a macskák a kertembe?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztem kertes házba és nem túl civilizált környék ez…

Sajnos például nagyon sok az önsétáltató kutya, meg a kinti macska.

Itt az emberek állattartási kultúrája nem magas…


Amikor ide jöttem, rögtön láttam hogy van itt 2 macska a kertben, azt mondta az előző tulaj, hogy a szomszédé csak most nem laknak itt, de majd vissza költöznek…

Havi 1-2 alkalommal látom csak hogy itt lennének.


A macskák meg az én kertemben mászkálnak.


El telt pár hónap és valami irtózatosan soványak.


Nekem is van 2 macskám, bent a házban… Ők ivartalanítva, oltva és féreghajtózva vannak, valamint a legjobb tápot kapják.


Csináltam egy darabig azt, hogy adtam a kintieknek is ebből a tápból, de az a baj, hogy ez így már nagyon drága… Főleg, hogy sajnos ha kiteszek kaját, akkor 4-5 macska még idejön enni.

Így megpróbáltam azt is, hogy erre a célra vettem külön középkategóriás tápot, és azt adom a kintieknek, de csak akkor ha éppen itt vannak.

És nem mindennap, hanem 2-3 naponta (nincsenek is mindig itt, vagy nem abban az időpontban amikor itthon vagyok).

Adtam nekik féreghajtót is, szakszerűen adagoltam, de nem tűnnek férgesnek…


Ugyanúgy nagyon vékonyak még mindig.


Igazából szerintem vagy betegek, vagy az is lehet hogy már nagyon öregek…


Az a baj, hogy el tudom képzelni, hogy itt fognak elpusztulni az én kertemben…


Azt nem tudom, hogy akkor mi a teendő.


Ki kell hívni az állatorvost?

Mennyiért viszi el a holttesteket kb?


Vagy legális, hogy elássam Őket valahol a kert végében?

Ha igen, akkor mire kell majd figyelnem?


Persze ez csak azért érdekel, hogy tudjak mit csinálni, hogyha bekövetkezik amitől tartok…

Remélem, hogy nem fog.



2021. jún. 7. 05:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Ennyire szerencsétlen nem lehetsz.


Egyreszt: le lehet itt szolni az emberek nagy részét, de nem mindenhol es mindenki engedheti meg maganak a draga macska kajat es az ivartalanitast. Nalunk (200 fos falu) legtöbben nyilvan az idosek vannak, akik siman jofejsegbol etetnek 5-6 macskat. Mindennap.. Tudod mennyi a nyugdijuk? 100 korul. Valakinek annyi se. De etetik a macskakat ez a lenyeg.


Másrészt: igen legalis hogy elasod. Szerinted az allatorvosnak arra van ideje hogy futkozzon bárhova is halott macskakert?

2021. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Ez vagy kamu vagy a legszánalmasabb mai kérdés...
2021. jún. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
88%

Szerintem szép amit csináltál.

Azt is megértem, ha nem csinálod tovább, mert máshol is kellene a helye annak a pénznek.

Attól tartok, ha eteted őket, akkor nem csak ők, de más macskák is odaszoknak, sőt ha valamelyik megellik, akkor viszik a következő generációt és ennek lehet, hogy soha nem lenne vége...

2021. jún. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne áshatnád el, ha nálad döglik meg??


Etetni meg nem kell, más macskáját..

2021. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem szabad őket etetni, csak még több megy oda. A saját macskáid érdekeit nézd, ezeket üldözd el. Ki tudja milyen betegek. Oda is fognak fialni majd. Tapasztalat.


A halottakat ásd el a kert végébe, vagy a városgazdálkodást hívd fel hogy elviszik-e (nálunk kisvárosban el szokták).

2021. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 MGéza ***** válasza:
91%

Legtöbb falunál van dögkút. Ocsmány egy hely, de az elpusztult háziállatokat oda szokás hordani. A lepusztult kóbor meg egyáltalán nem biztos hogy öreg, az alkalmi, esetleg étkezés ránézésre sokat hozzáad hogy mennyinek néznek ki. Sok ilyen mentett macskát láttam már kikupálódni és még hosszú éveket vígan élni.

Szánalomból meg ne etess mert a környékről az összes odaszokik, bagzási időben nem tudsz majd pihenni a vernyogástól. Ez vidék, ezt kell szeretni, a legtöbb macska arra/errefelé bizony szabadtartású.

2021. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
az első hibát akkor követted el amikor elkezdted etetni őket. a macsak nem hülye és nem életképtelen, ha éhes, talál magának kaját. azért soványak mert egyrészt olyan típusok, másrészt kinti macskák, folyamatosan mozognak. a kertedet macskabiztos kerítéssel vedd körbe, akkor se ki se be mavska nem mozog. a teiid bent maradnak, az idegenek nem jönnek be.
2021. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha felelős állattartó vagy, kihívod a térségedben működő állatvédőket(itt, ahol én lakom, Szombathelyen például van a Fekete István Állatvédő Egyesület, de biztos minden megyeszékhelyen van ilyen, csak - gondolom - minden nagyobb városban más néven és esetleg más cégformában "fut" a helyi hasonló célú szervezet), és a kölyköket elviszik ők, az anyát meg felkeresik és ivartalanítják. Ahogy a kölykök elérik a megfelelő kort az ivartalanításhoz, őket is ivartalanítani kell. Ha szólsz az állatvédőknek, nekik ezt hivatalból meg kell csinálniuk, ez a dolguk, ezért működnek(és nyilván a munkavállalóik ezért kapnak juttatást, meg az SZJA 1%-okat is erre adják nekik a mindenkori adófizető állampolgárok.)
2021. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Amit leírtál sajnos átlagos történet.Az hogy soványak nem azért van mert betegek/öregek hanem mert kinti macskák,nagyobb eséllyel üti el őket autó mint hogy a kertedben pusztulnának el végelgyengülésben.
2021. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Én nem etetném őket vagy ha igen, akkor szomszédnál, odaönteném a kaját ahova tartoznak, vagy elvitetném őket az állatvédőkkel. Bár azok közt van pár gyöpös, mert rád akarják majd beszélni őket, ha már vannak cicáid az a plusz 1-2 még elfér (nem fér). Így is többet tettél értük mint a gazdájuk. Viszont vigyázz mert az ilyen környékeken általában azé a macska aki eteti.
2021. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!