Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan van ennyi csiga mostaná...

Honnan van ennyi csiga mostanában?

Figyelt kérdés
Minden eső után tele van az egész településünk csurdé csigával. Állítólag nem őshonos ez a fajta itt. De honnan van ilyen sok, hogy tudtak így elszaporodni, hiszen az egyik leglassabb állat? Rengeteg településen fennáll ez a probléma.

2021. jún. 16. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem védett fajta, meg lehet sütni.:)
2021. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Azt nem tudom de engem is erdekelne,hogy mivel lehet oket irtani,mert az en kertemben is sok van.
2021. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a túlszaporodásuk miatt lehet ez, de őszintén szólva én sem tudom. Mindenesetre itt van pár tipp az írtásukra:


1, Szórd be őket sóval! (Ha jól tudom, ez a narancssárgákra nem hat, és elég undorító látni, ahogy kinyiffannak.)


2, Vágd őket ketté. Általában ásóval szoktam, és ennek meg van az az alőnye a sóval szemben, hogy az állat (valószínűleg) kevesebbet szenved, és a sót is fel tudod másra használni. Ha irtózol ennek a gondolatától, ne aggódj, nem adnak ki semmilyen hangot (cuppanás, avgy ilyemi) és nem is fröccsennek szét. Ha kora reggel ölöd meg ezzel a módszerrel, és napsütéses az idő, estére majdhogynem a felismerhetetlenségig aszalódik a napon.


3, Egy tálat, vagy valami ilyesmit áss bele a földbe, és tölts bele sört! A csigák belemásznak és nem fognak tudni kijönni. Az eltakarításuk is könnyebb így, mint az első két módszernél.


4, Ha jól tudom, van olyan kacsafajta (indiai futókacsa), ami kifejezetten meztelencsigákat eszik. Egy ismerősöm vett kettő ilyen madarat, és állítása szerint azóta nem látott a kertjükben egy csigát sem.

2021. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Koszi a valaszokat 3-as

A harmadik opciot latom a legjobbnak mivel sokan vannak es nem gyozom soval vagy lapattal levadaszni :)

Ki fogom probalni, koszi

2021. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy kárt tudnak okozni a veteményesben...

Én gyomlálás közben ki szoktam őket szórni a sorközbe, aztán ahogy haladok előre, eltaposom őket. Így garantáltan el is pusztulnak, de nem is szenvednek feleslegesen.

2021. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!