Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy leültél...

Volt már olyan, hogy leültél a földre, mert olyan árat mondtak állatorvosnál, amikor fizetni kellett?

Figyelt kérdés

Mindig kérdezem előre, mennyi lesz, mennyi ideig tart, stb.

Kitérő válaszokat adnak itt, és van egy érzésem, most olyan árat fognak mondani, hogy szívrohamot kapok.

Na akkor nem tudom, mit csináljak.

Többször megkérdezték, inkább elaltassák-e?

Ahhoz képest, hogy egy 1 éves macskáról van szó.

Csak kicsit komplikált baja lett. :(



2021. júl. 2. 07:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Tájékozódni kell, vagy másik dokihoz menni, aki kommunikál.
2021. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%

a miénket ha megkérdezem akkor elmondja mennyi lesz, akár telefonba is, ez azért jó mert legalább tudom mennyi pénzt vigyek

egy műtét után volt hogy elég húzós árat fizettem, de pont a határon volt amire azt mondtam hogy valószínű annyiba fog kerülni

2021. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Az fix, hogy rendelőt fogok váltani, ez már biztos.

Nagyon a pénzre mennek ezen a helyen. (rengeteg orvos, recepciós, nagy épület, több rendelő)

2021. júl. 2. 08:11
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer. Nem részletezem de oltatni mentem,majd kértem sampont is a kutyának,1 dl-t mértek ki kis flakonba 2800 Ft volt...és ez csak a sampon.

Egyébként mindig is ide hordtam az állataimat,de a legutóbbi alkalom óta nagyon ledöbbentett,futószalagon mentünk,a bejárat körbe tele kutyaszarral.Többet nem mentem oda.

Érdemes előre tájékozódni,véleményeket olvasni az adott helyről.

2021. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk mindig adnak becslést a kezelésre, de olyan is volt, hogy a kutyát mérgezéssel vittem, a telefonban annyi volt, hogy várhatóan eutanázia X ezer forint. Alaposabb vizsgálat (és a doki rengeteget telefonált) után nagyon sokkal több lett, de a kutya itt alszik a lábamnál.

Tény, olyan még nem volt, hogy csak vizsgálati díjat fizettünk volna. Mindig kellet gyógyszer, féreghajtó vagy valami...

2021. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
71%

#5 És az orvos sz*ratta oda a kutyákat? Nem értem hogy a többi gazda bunkósága miért az orvos felelőssége.

A sampon gondolom gyógysampon volt, nem az amit 600Ft-ért megveszel a Tescoban.



Nem értem, ti a háziorvosnál meg a gyógyszertárban is pampogtok hogy mennyibe kerül valami, vagy mit kaptok a pénzetekért? Ne tarts állatot ha nem telik a gyógyítására....

Én szívesen megyek olyan állatkórházba ahol sok az orvos, nagy és modern az épület. A mi orvosunknak szép modern rendelője van, eddig csak oltásra mentünk szerencsére. 5000 Ft volt a macskám éves oltása, nem tudom az sok vagy kevés de nekem megéri ha ő egészséges. És a dokink 24 órában elérhető ha vészhelyzet van.

2021. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
28%

Tisztazzuk: a hazikedvenc-allatgyogyaszat kb. a fejostehen az allatorvosi szakmaban.


A gazdik kb. barmilyen penzeket kifizetnek csak hogy a nyomorultul tultenyesztett, mar 1-2 eves korukban kronikus betegsegekkel kuszkodo kutyulik meg cicukak meg egy kicsit tovabb szenvedhessenek naluk.


Egy marhatelepen biztos hogy nem fognak honapokig tutujgatni egy remenytelenul beteg allatot, hanem vagohidra kuldik ha meg egyaltalan lehetseges. Az allat se szenved feleslegesen, karba sem megy a husa-bore-akarmije.

2021. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
85%

#8 nem vitás. A kérdés, hogy az állatorvos eléd áll-e, hogy:

"A kutya gyógyítása XXX ezer forint körül lesz vállalja?"

Vagy sumákol és a végén ad egy olyan számlát, amitől az ember elfehéredik.

Amikor én voltam ilyen helyzetben, akkor azt beszéltük meg, hogy a kutya "megszabadítása a kínjaitól" és a maradványok kezelése olyan 20 000 Ft meg lehet próbálni meggyógyítani, de az naponta ennyi legalább két hétig. Szerencsénk volt.


A macskának lejárt az ideje. Onnantól, hogy látszott, hogy nem sok értelme van bármit csinálni, még kb. 100 000 Ft kezelést/vizsgálatot írtak elő.

Ha a macska szempontjából nézem, egyszerű állatkínzás, ha azt nézem, hogy a gazdák így könnyebben fogadták el, hogy letelt az idő, akkor indokolt volt. Egy állatorvosnak nem az állat a kliens, hanem a gazdája. Ez néha "érdekes" helyzeteket teremt. (6-os voltam)

2021. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

#4, maradjunk annyiban, hogy nem ismersz, de gondolom észlelted már életed folyamán, nem egyformák az emberek....

Nem, nem verném az asztalt.

De azt irgalmatlan pofátlanságnak tartom, ha egy kiszolgáltatott helyzetben lévő kisállaton akar nyerészkedni valami extraprofitot hajhászó pénzsóvár szarházi.

Egy lassan, 100 ezres árat elérő, állatorvosi hibából félresikerült ivartalanításról van szó.

Gyakorlatilag frissen végzett orvosok gyakorlatoznak felsőbb utasításra XY összegért.

Ha neked ez oké, akkor már írom is a címet, hova vidd az állatodat.

2021. júl. 2. 08:55
 10/43 anonim ***** válasza:
33%
Válasszatok nem fajtatiszta macskát és kutyát, akkor kevesebb orvosra lesz szükség.
2021. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!