Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni az olyan...

Mit lehet csinálni az olyan kutyával ami már 3 kutyát megölt és emberekre is támad?

Figyelt kérdés

Szomszédom kutyájáról lenne szó egy bullmasztiff

kép itt: [link]


Tegnapival együtt már 3 kutyát támadott meg, és ok nélkül ölte meg őket. A tegnapi egy spániel volt, melyet a gazdája közeléből vitt el a szomszéd kutyája. A gazdája utánaszaladt, de tenni semmit sem tudott. A szomszédom is kiment, de már rá sem hallgat a kutyája, az ebet elvenni nem tudták tőle, csak miután az megölte és otthagyta. Az előző áldozata egy német juhász volt. Minden eddigi támadását egyenesen a kutyák nyakára irányította, így egyik megölt kutyának sem volt esélye.

Többször kergetett már meg embereket, köztük engem, édesanyámat, és barátomat is. Az utcában sok kisgyerekes család van, így ők sincsenek biztonságban.


A történt eset után a megölt kutya gazdája után mentem, hogy jöjjön fel a polgármesterhez és jelentsük be. Ő nem jött mert fél a szomszédunktól, mivel nagy befolyása van. Én felmentem, mert ez így mégsem maradhat, feljelentés megtörtént, majd szólnak nekik... A baj az, hogy ezzel senki sincs kisegítve és megvédve. A polgármester nem tesz semmit, mert nem ez volt az első feljelentés ebben az ügyben.

A kutyát ha bezárják az minden nap kiszökik, átugorja a kerítést, visszafelé pedig a kiskaput belöki mert nincs rajta kilincs, pedig nem szegények a szomszédaink... (több bolt, kocsma tulajdonos)


Kérdésem az lenne, hogy rendőrt hívhatok e, vagy sínteret, és elaltatják e az ebet, mert a szomszédaink azt mondták hogy ezt a kutyát nem fogják megkötni, mert szerintük állatkínzás, és a kenelt sem használják, pedig van...


Segítség, mert ilyen helyen lakni életveszélyes, már utcára is félünk kimenni egyedül.

Válaszokat és segítséget előre is köszönöm

(Borsod megye, Miskolctól 15 km-re egy kis település)


2010. aug. 27. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Headshot.
2010. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a szomszédod számíthategy jó kis feljelentésre, pénzbírságra, a kutyát meg el fogják altatni
2010. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha bármikor ilyen történik azonnal hívd ki a rendőrséget. És ha tudod figyelmeztesd a sétáltatókat, gyalogosokat.
2010. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha az én kutyámat ölte volna meg, simán megmérgezném a p*csába...
2010. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy egy full domináns kutyáról van szó, aki önmagát tartja a falkavezérnek. Gondolom, a kedves szomszédod hagyta nőni, mint a dudvát. Itt az eredménye. Próbálj beszélni a tulajdonos fejével, és vegyétek fel a kapcsolatot a Bullmasztiff mentéssel, hogy segítsenek neki olyan új gazdát találni, aki képes kezelni őt. Mert ennek az lesz a vége, hogy embert is meg fog támadni.
2010. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A Bullmasztiff mentés honlapja:


[link]

2010. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
A elsővel egyetértek, de esetleg injekció formájában egyszerűbb volna. Hogy mit lehet valójában tenni, azt sajnos nem tudom :S
2010. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Már többen is próbálták mérgezni :( De idegentől nem fogad el semmit, csak kutyakaját eszik, amit a szomszédtól fogad el.

A szomszéddal már egy jó ideje próbálunk beszélni, akinek ez a reakciója:

Mennyi pénz kell?

A tegnap kutya gazdáját is tuti hogy lefizette, vagy valamit beígért, hogy ne szóljon semmit...


Szóval sintér? Rendőr? Ha sinteret hívok, vagy a bullmasztiff mentőt, azért kell fizetnem? És ha elviszik a kutyát ugye az ide már nem kerülhet vissza? Tehát a gazdája ugye nem fogja tudni kihozni? Mert ezt inkább altatni kellene, pedig sajnálom, mert nem ő tehet róla, csak így lett nevelve, és hasnolít a gazdájára, az is azt hiszi h felsőbbrendű, és falkavezér...


Szóval mi már ragaszkodunk az eb elaltatásához, mert ezek képesek bárkit lefizetni, csak papírnyoma ne maradjon az ügynek.


És igen folyamatosan értesítjük a járókelőket.

2010. aug. 27. 15:38
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben a mentéssel venném fel a kapcsolatot, hogy segítsenek a kutyát elkoboztatni a gazdájától, ha nem hajlandó magától adni. Úgy tudom, hogy ilyen esetekben a jegyzőnek kell eljárnia, ha nem teszi meg, akkor őt is fel kell jelenteni. Ha jól emlékszem, akkor a ő felügyeletüket a közigazgatási hivatal látja el.
2010. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Létezik olyan, hogy ha rendőrt hívok ő pedig el akarja vinni, akkor a gazdája nem adja?

A síntér és a rendőr elviheti az udvarról is, ha többen is állítjuk, hogy a kutya már több állatot is megölt? És több gyermekes család is lakik az utcában, tehát a veszély mindenképpen fennáll.


Az itteni jegyző... hát eddig semmit nem tett.

2010. aug. 27. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!